В Україні наразі розшукують понад 100 тисяч осіб, які уникають явки до Територіальних центрів комплектування та Соціальної підтримки (ТЦК СП). Найбільше ухилянтів – у Дніпропетровській області. Дані про таких осіб передані до Національної поліції, співробітники якої і займаються їх розшуком. Про це повідомляє OBOZ.UA, посилаючись на інформацію, отриману від обласних главків.

Зокрема, наразі в Україні розшукують 108 тисяч 309 ухилянтів. Найбільша кількість звернень до поліції щодо ухилянтів від ТЦК надійшла з Дніпропетровської області. За перші чотири місяці 2024 року їх кількість склала 38 282. З них вже знайдено та доставлено до ТЦК 5511 осіб.

До поліції Запорізької області станом на 20 травня 2024 року надійшло 13 783 звернень від територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки щодо ухилянтів. Водночас правоохоронці не відповіли, скільки з них було знайдено та доправлено до ТЦК.

Скільки ухилянтів розшукує поліція по Україні: обласні ТЦК назвали цифри

А ось поліція Закарпатської області відмовилася надати інформацію щодо ухилянтів, оскільки це нібито потребує опрацювання певного масиву інформації, що “не передбачено законом”. При цьому інші ГУНП надали дані, які, до речі, вносяться до бази і “дістати” їх не є проблемою.

Скільки ухилянтів розшукує поліція по Україні: обласні ТЦК назвали цифри

В Чернігівській області розшукують 9115 осіб, які ухиляються від військової служби під час мобілізації. З них було знайдено та доправлено до територіальних центрів 1429 осіб.

У Харківській області поліція отримала інформацію про 4664 ухилянтів. Під час опрацювання звернень поліцейські встановили та доставили 1954 осіб до районних ТЦК.

В Івано-Франківській області у 2024 році поліція зареєструвала 2328 звернень від ТЦК, з яких вже знайдено та доправлено 1814 осіб. Це рекордна ефективність правоохоронців за відсотковим співвідношенням.

У Житомирській області станом на кінець квітня 2024 року в поліцію передали дані про 8289 жителів регіону, які порушили законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Причому, як повідомив начальник управління превентивної діяльності ГУНП Олег Бродський, 2452 з них уже знайдено правоохоронцями та доправлено до ТЦК.

У Полтавській області поліція отримала звернення щодо 7433 ухилянтів, з яких знайдено та доставлено до ТЦК 2591 особу.

У Рівненській області правоохоронці повідомили про 9832 ухилянтів, з яких 1828 вдалося розшукати та доправити до військкоматів.

На Вінниччині ухиляються від призову 7288 мешканців регіону, з яких правоохоронці вже знайшли 2325.

У Кіровоградській області поліція зареєструвала 5955 звернень від ТЦК щодо ухилення від призову та мобілізації. Однак невідомо, скільки ухилянтів було знайдено і доправлено до ТЦК, оскільки окремий облік таких осіб не ведеться.

У Хмельницькій області до поліції надійшло 1085 звернень, але інформацію про кількість знайдених ухилянтів у цьому ГУНП не надали.

Наразі на інформаційний запит OBOZ.UA не відповіли у Головних управліннях Нацполіції України у Львівській, Одеській, Сумській та Київській областях. Відмовилися надати дані про ухилянтів у поліції Донецької, Херсонської, Тернопільської та Черкаської областей. Відмову вони аргументували різними причинами.Вас може зацікавити