22 травня я мав честь бути присутнім на Фестивалі науки в Університеті Григорія Сковороди у Переяславі. Цей захід, як завжди, став важливою платформою для обміну досвідом та висвітлення останніх досягнень у науці та освіті. Від самого початку було відчутно, що цей день буде сповнений знаннями, творчістю та благодійністю. І справді, фестиваль водночас ніс високу соціальну місію: на усіх заходах збирали кошти для підтримки наших Воїнів.

Університет Сковороди у Переяславі. Фото: Даніїл Станкевич

Захід розпочався з урочистого засідання Вченої ради в конференц-залі імені Василя Сухомлинського. У залі панувала атмосфера наукового натхнення та практичного розвитку сучасної освіти і науки. Відомі науковці та педагоги ділилися своїми досягненнями та новими проектами. Слухаючи їхні виступи, я усвідомлював, наскільки важливою є наука для розвитку нашого суспільства, особливо зараз у військовий час. Обговорювалися не лише наукові досягнення, але й освітні інновації, які можуть змінити майбутнє освіти. Адже, Університет Григорія Сковороди у Переяславі є надзвичайно важливим освітнім та науковим центром для Київщини, особливо для розвитку освіти у малих містах і селах. Він нині відіграє, без перебільшення,  ключову роль у підготовці висококваліфікованих фахівців насамперед для Київської області, які не тільки сприяють розвитку місцевих громад, але й піднімають рівень освіти в регіоні.

Завдяки широкому спектру освітніх програм та активній науковій діяльності, університет забезпечує студентам можливість отримати якісну освіту та долучитися до передових досліджень, не виїжджаючи з рідного краю.

Після завершення засідання Вченої ради я перейшов до актової зали, де відбувся виступ оркестру Національної гвардії України. Це був неймовірний виступ, наповнений емоціями та патріотизмом. Музиканти виконували як класичні твори, так і сучасні композиції, що викликали гучні аплодисменти у глядачів. Я відчув справжнє єднання з усіма присутніми, коли зал наповнився мелодіями, які резонували в серцях кожного. Особливо важливо це було для ветеранів, які, Слава Богу, живими та здоровими повертаються до дому, до Переяславщини й хочуть далі продовжувати свою освіту і брати активну участь у житті громади. В Університеті вважають за обов’язок допомагати ветеранам. Зокрема там створили Центр ветеранського розвитку.

Віталій Коцур. Ректор Університету Сковороди у Переяславі

Водночас на майданчику біля головного корпусу університету проходила благодійна акція «Одягни вишиванку – підтримай захисника». Було приємно бачити, як багато студентів та викладачів долучилися до цієї ініціативи, демонструючи свою підтримку нашим військовим, хто чим міг: хто вареники приготував, а дехто смачний український узвар.

Кошти, зібрані під час акції, будуть спрямовані на допомогу захисникам України, що надавало цьому заходу особливої значущості. Але акція мала і мистецьке значення – в Університеті була представлена широка палітра майстрів народної творчості – лялькарів, художників, інших митців декоративно прикладного українського мистецтва.

Українська вишивка є справжньою перлиною культурної спадщини нашого народу. Кожен орнамент, кожен вишитий хрестик несе в собі багатовікову історію, символізм та глибокі традиції. Барвисті узори, витончені геометричні форми і багатство кольорів відображають не лише естетичний смак, але й духовні цінності українців.

Кожен регіон України має свої унікальні мотиви та техніки, які передавалися з покоління в покоління, зберігаючи та примножуючи культурне багатство. Українська вишивка, народні іграшки – є не лише прикрасою, але й оберегами, що символізують силу, мудрість і любов до рідної землі.

Ближче до вечора на стадіоні університету, де відбувся благодійний матч між футбольним клубом «Матадор-Університет» та «Збірною коміків». Атмосфера була неймовірною – глядачі заповнили трибуни, підтримуючи свої команди. Гра була захоплюючою, сповненою жартів та емоцій. Незважаючи на дружній характер матчу, обидві команди показали високий рівень майстерності.

Попри рахунок 4:3 на користь переяславців перемогла 110-та ОМБР імені генерал-хорунжого Марка Безручка Збройних Сил України – завдяки матчу благодійний збір на потреби цього підрозділу зріс на понад 20 тисяч гривень.

Збірна коміків складалася із 11 представників команд, які виступають у «Лізі сміху»: Антон Болдирєв (Театр імені Павлова), Владислав Томашевський (Супа Дупа, Харків), Павло Демченко (Одеські манси, Одеса), Ігор Ласточкін (Дніпро), Андрій Євстігнєєв (Назва, Місто), Максим Каминін (граючий тренер команди), Артем Дамницький (Ветерани космічних військ), Катерина Нікітіна (Жіночий квартал), Олександр Крючков (реквізитор Ліги Сміху), Віталій Лимар (Команда Джокер). «Матадор-Університет» був представлений голкіпером Романом Рижиком, гравцями Віталієм Коцуром, Павлом Середнім, Вадимом Онищенком, Романом та Юрієм Кривенками, Петром Коханцем, Сергієм Левченком, Віктором Куйбідою,  Олександром Видолобом та Євгеном Коломійцем.

Перед початком зустрічі добровольці формування Переяславської громади №2 підняли прапор України. Усі присутні виконали гімн та хвилиною пам’яті вшанували пам’ять про полеглих захисників. Перший символічний удар у цьому матчі виконав заступник командира 118 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ полковник, кавалер Ордену Данила Галицького Руслан Батир.

У кулуарах столичні гості зізналися, що грати на природному газоні для них дещо ново – більш звикли до штучних полів. Справедливо відмітити, що обидві команди були активні в атаках, мали власні стратегії на гру – деякі з них поламала хороша гра голкіпера «матадорівців».

Підтримка киян на трибунах була дещо меншою, проте саме за них вболівали присутні захисники і багато студентів – поціновувачів гарного гумору і чудового футболу.

Під час гри я розмовляв з глядачами, і всі вони висловлювали підтримку благодійній меті заходу – збору коштів на підтримку Збройних сил України.

Отже Фестиваль науки в Університеті Григорія Сковороди у Переяславі цього року не лише став подією для наукового обміну та творчих заходів, але й об’єднав переяславську громаду у підтримці важливих соціальних ініціатив. Відчувалося, що наука, культура та доброта йдуть пліч-о-пліч на шляху до кращого майбутнього України, Київщини, Переяславщини…

Я пишаюся тим, що був частиною цього чудового дня і зміг відчути силу єднання та натхнення, яке приніс цей фестиваль.

ОЛЕГ СПОРНИКОВ. Усі фото – ексклюзив “Нової Доби”. дозволені для копіювання та використання