Українська Асоціація виробників тютюнових виробів «Укртютюн» спільно з Європейською Бізнес Асоціацією та Національною спілкою журналістів України оголошують про старт II Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «КонтраFACTS» на тему протидії нелегальній торгівлі тютюновими виробами. Конкурс проводиться з метою порушити тему нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, масштаби якої стрімко зростають. 

У 2023 році рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні сягнув рекордних 21,8%. Від несплачених податків колосальні втрати бюджету оцінюються в понад 23 млрд гривень, згідно з дослідженням KANTAR. Більш широке та професійне висвітлення проблеми нелегальної торгівлі у ЗМІ, її згубних наслідків, спонукатиме до боротьби із цим явищем.

Переможці конкурсу отримають грошові премії від 25 000 до 40 000 гривень. Призовий фонд також передбачає спеціальні відзнаки від членів журі.

До конкурсу запрошені радіо- та тележурналісти, журналісти онлайн-медіа та друкованих видань, а також незалежні автори цифрового контенту (Facebook, Instagram, YouTube блогери, автори подкастів тощо).

До участі в конкурсі допускаються матеріали, що відповідають темі та були створені й опубліковані після 08.04.2024 до 07.06.2024 включно. Учасники можуть подавати матеріали, які були опубліковані в засобах масової інформації, а також цифровий контент на особистих сторінках в соціальних мережах, надіславши посилання на матеріал на електронну пошту конкурсу kontraafacts@gmail.com або заповнивши форму реєстрації.

Детальніше про умови конкурсу – за покликанням