Новий сервіс допоможе жителям Київщини проаналізувати результати лабораторних досліджень. Сервіс опрацює аналізи, проте не буде ставити діагнози. А натомість надасть інформацію про ймовірні ризики для здоров’я та порекомендує, до якого фахівця можна звернутися. Також будуть доступні поради про здоровий спосіб життя: харчування, фізичну активність, режим дня та корисні звички. 

Скористатися новим сервісом зможуть всі, хто має мобільний застосунок Helsi. У ньому з’явиться функція Helsi+. Щоб отримати інформацію, достатньо завантажити результати аналізів в застосунок у PDF-форматі й система розпочне їх вивчення. 

Helsi+ зможе коректно дослідити виключно аналізи самого користувача, адже бере дані з його профілю: вік та стать. Тому якісно розшифрувати аналізи, приміром, дитини чи батьків поки не вийде. 

Helsi+ має низку переваг як для медиків, так і для пацієнтів — вважає сімейний лікар Дмитро Пемпко. Водночас наголошує — застосунок не замінить консультацію спеціаліста.

«Завдяки застосунку люди будуть розуміти, що з організмом щось не так, тому треба допомога спеціаліста. Важливо, що алгоритми не залякують пацієнта, адже в інтернеті можна натрапити на різні діагнози. Додаток просто каже, що є відхилення від норми, існує ризик певного захворювання. Але це не діагноз, не треба панікувати, писати заповіт чи займатися самолікуванням. Треба просто прийти на консультацію», — наголосив Дмитро Пемпко.  

Нині для розшифровки доступні аналізи трьох найбільших мереж лабораторій: «Сінево», «Діла» та «Ескулаб».

Helsi+ може дослідити тільки загальні аналізи крові та сечі — це базовий запит для визначення стану здоровʼя пацієнта. Послуга розшифровки безкоштовна — розповідає генеральний директор медичної інформаційної системи Helsi Євген Донець.

«Helsi+ — це певна еволюція застосунку, яка дає людині можливість не тільки реагувати на вже наявну проблему, а й привчити себе слідкувати за здоровʼям за допомогою сучасних технологій», — зазначив Євген Донець.

Helsi — це електронна медична інформаційна система, що дозволяє пацієнтам швидко і зручно записуватись на прийом до лікаря, діагностику, аналізи, вакцинацію і замовляти медикаменти, а лікарням – забезпечувати рівний доступ до медичних послуг для всіх громадян України. Системою користуються більш як 1600 закладів охорони здоров’я і 50 000 лікарів по всій Україні. Користувачами мобільного застосунку Helsi є вже 8 млн людей.