У важливому кроці до зміцнення безпекових зв’язків, президент Джо Байден та український президент Володимир Зеленський підписали всебічну 10-річну угоду про безпеку між США та Україною. Ця угода розглядається як важливий крок для посилення оборонних можливостей України на тлі війни з Росією. Що про це думають українці?

Відповідно до угоди, обидві країни визнають документ як важливий міст, що підтримує потенційне майбутнє членство України в НАТО. У тексті зазначено, що в разі збройного нападу або загрози такого нападу на Україну, високопосадовці обох країн зберуться протягом 24 годин, щоб обговорити відповідні заходи та визначити додаткові оборонні потреби України.

Угода підкреслює необхідність для України підтримувати значні збройні сили, міцні можливості та постійні інвестиції в оборонну промислову базу для відповідності стандартам НАТО. Вона також підкреслює зобов’язання США надавати довгострокову матеріальну, навчальну, консультативну, розвідувальну, безпекову, оборонно-промислову та інституційну підтримку. Ця всебічна допомога має на меті розвивати українські сили безпеки та оборони, здатні захищати суверенну, незалежну та демократичну Україну та стримувати майбутню агресію.

Однак, як пояснили в Білому домі, угода не зобов’язує Вашингтон використовувати свої сили для захисту України і не накладає жодних фінансових зобов’язань на США. Крім того, оскільки угода не буде ратифікована Конгресом, майбутні президенти США можуть вийти з неї. Це піднімає питання щодо її тривалості, особливо якщо колишній президент Дональд Трамп, відомий своїм непередбачуваним ставленням до зовнішніх альянсів, переможе на майбутніх виборах.

Ця важлива угода сигналізує про поглиблення стратегічного партнерства між США та Україною, спрямованого на зміцнення стабільності та безпеки в регіоні на тлі зростаючих загроз.