8 липня російські окупанти завдали ракетного удару по Києву, влучивши в приміщення Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”. За повідомленням міського голови Києва Віталія Кличка у Telegram, внаслідок атаки є постраждалі.

Деталі інциденту:

  • Влучання сталося в один із корпусів дитячої лікарні.
  • Директор “Охматдиту” Володимир Жовнір повідомив, що зараз організовують евакуацію та переїзд усіх, хто перебував у приміщенні.

Президент Володимир Зеленський, який перебуває з візитом у Варшаві, зазначив, що “Охматдит” є однією з найважливіших дитячих лікарень не тільки в Україні, а й у Європі.

Пряма мова Зеленського: “Зараз лікарня пошкоджена російським ударом, під завалами люди, точна кількість поранених і загиблих наразі невідома. Зараз усі допомагають розбирати завали: лікарі, звичайні люди. Росія повинна відповісти за всі свої злочини: проти людей, проти дітей, проти людяності загалом. Дуже важливо, щоб світ зараз не мовчав про це і щоб кожен бачив, що таке Росія, що вона робить”.

Довідка “Нової Доби”: Охматдит – найбільша дитяча лікарня в Україні, розрахована на 620 ліжок. Щорічно тут проходять лікування до 18 тисяч дітей. У 2020 році було відкрито другу чергу нового корпусу лікарні.

Фото: Українська Правда

Цитата: “У Києві загинуло 20 людей, ще 61 людина постраждала. Зокрема, на території дитячої лікарні “Охматдит” загинуло 2 людини, ще 10 постраждало. Врятовано 4 людини, з них 3 дитини”.  Зазначається, що загалом в Україні внаслідок ворожої атаки загинула 31 людина, ще 125 — постраждали.

Джерело: МВС України