Вранці 8 липня Росія завдала декілька масштабних ударів по низці українських міст, зокрема по Києву, Дніпру, Кривому Рогу та Покровську. Ці удари призвели до великої кількості жертв серед мирного населення: десятки вбитих і ще більше поранених. Найбільша в Україні дитяча лікарня «Охматдит» зазнала прямого ракетного влучання. Згодом постраждав і пологовий будинок. Повністю зруйновано кілька житлових будинків та декілька підстанцій головної енергокомпанії України.

Завдаючи удару по «Охматдиту», який є символом української дитячої медицини та лікування онкологічних захворювань, а також по дітях, які є найбільш вразливими, Росія вкотре демонструє свою жорстокість і цілковиту нещирість у питаннях миру та мирних переговорів.

Відповідно до міжнародного гуманітарного права, лікарні користуються особливим захистом. Діти ніколи не є і не можуть бути законною мішенню; їх потрібно завжди захищати.

Протягом останніх двох з половиною років Росія безперервно тероризувала населення України, ведучи свою незаконну загарбницьку війну. Росія навмисно атакує невинне мирне населення та цивільну інфраструктуру по всій території України, здійснюючи широкомасштабні ракетні удари та атаки безполітниками, все частіше використовуючи керовані авіаційні бомби.

Навмисні удари по мирних жителях та цивільних об’єктах, які не є військовою ціллю, можна віднести до воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Ці та інші воєнні злочини є предметом міжнародних розслідувань, у тому числі Міжнародного кримінального суду. Керівництво Росії, всі командири, виконавці та посібники цих злочинів будуть притягнуті до відповідальності.

Фото: Олег Спорников