Близько 40 дітей, які мають вади серця, хронічні захворювання серцево-судинної системи прибули 29 листопада 2018 року до Переяслав-Хмельницької центральної районної лікарні. Саме там, на території дитячої поліклініки, проводили безкоштовне обстеження  лікарі Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.

Для проведення обстеження діток директор Інституту Амосова  Василь Лазоришинець надав спеціальне діагностичне обладнання – мобільний апарат для ехокардіографії (ультразвукового обстеження серця) та кращих фахівців: кардіолога, кандидата медичних наук, заслуженого лікара Марію Руденко та дитячого кардіолога і спеціаліста з ультразвукової діаг­ностики Наталію Вітковську.

Прийом розпочато

Як зазначила заступник директора ЦРЛ по дитинству та пологовій допомозі  Антоніна Бєлущенко: «Наразі в місті та районі проживає 43 діток різного віку, які мають патологію і відповідно встановлену групу. Всіх їх з батьками запросили на цю консультацію, узгодили зручний для кожного час, аби в поліклініку не приходили всі разом і довго не чекали в черзі. Хоча, почувши про приїзд столичних фахівців, до них на прийом прийшли й інші батьки батьки, які побажали обстежити свою дитину, маючи щодо цього якісь застереження».

Ініціатор заходу, заступник голови Київської територіальної організації «БПП «Солідарність» Віталій Ярема у своєму коментарі журналістам, зазначив: “Проводячи зустрічі з жителями Згурівського району, я дізнався про проблему одної багатодітної родини – попередній діагноз хвороби серця їхнього сина. Вирішив допомогти їм пройти лікування в Інституті Амосова в Києві, та на щастя після ґрунтовного обстеження, діагноз не підтвердився – уся родина, а особливо маленький хлопчик, були дуже раді. Знаючи про проблему з кардіологічними захворюваннями дітей, визначив для себе пріоритетом, якщо буде така можливість, допомогти іншим дітям. Відтак почав з рідної Переяславщини.

Віталій Ярема та Даня

З директором Інституту Амосова, Василем Лазоришинцем ми разом працювали в Уряді і знаю його як талановитого фахівця та він радо відгукнувся на мою ініціативу. Саме тому тут, сьогодні, на високоякісному обладнанні провідні кардіологи, відомого на весь світ Інституту Амосова проводять обстеження, уточнюють діагнози та дають відповідні рекомендації. Буду пропонувати проводити такі заходи і в інших районах області”.

головний лікар Переяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьминчук пригощає діток

У холі лікарні дітки зі своїми рідними могли зігрітися чаєм з цукерками та печивом. Також кожній дитинці вручали «миколайчика» — подарунковий набір цукерок та листівку з особистим підписом Віталія Яреми.

Юлія Логвинюк вручає подарунки

Крім того, представниками Департаменту охорони здоров”я КОДА та з лікарями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова було обговорено ініціативу проведення кущових лекцій фахівцями Інституту для лікарів пологових відділень, педіатрів, неонатологів області задля підвищення їхньої кваліфікації.