На передовій, де життя і смерть розділяє лише кілька хвилин, кожна деталь, кожен ресурс стає вирішальним. Саме таким ресурсом, сьогодні стали мобільні стабілізаційні контейнери Stabnet, які вже врятували безліч життів українських військових. 10 серпня на Лівобережжі Києва відбулася передача дев’ятого такого контейнера бригаді “Рубіж” Національної гвардії України. Наш кореспондент став свідком цієї важливої події.
Важливість Stabnet на полі бою
Як зазначили медики, які працюють безпосередньо в зоні бойових дій, ключова перевага стабілізаційних контейнерів — це їх мобільність та автономність. Кожен з них може функціонувати як автономний медичний пункт, готовий забезпечувати невідкладну допомогу навіть в найбільш важкодоступних місцях. Завдяки Stabnet, військові медики мають можливість швидко стабілізувати стан поранених, що значно підвищує їхні шанси на виживання до прибуття у стаціонарний шпиталь.
Контейнер обладнаний всім необхідним: операційним столом, кардіомонітором, портативним УЗД-сканером, апаратом ШВЛ, кисневим концентратором, ручним дефібрилятором та іншими важливими медичними приладами. Крім того, контейнер автономний завдяки системі подвійних інверторних генераторів, що гарантує безперервну роботу в будь-яких умовах.
Техніка, що змінює гру
Stabnet — це не просто черговий інструмент, а справжня інновація, яка здатна змінити правила гри на полі бою. Як безпілотники змінили військові операції, так і ці контейнери забезпечують новий рівень надання медичної допомоги. Вони легкі, мобільні, і можуть швидко переміщатися за лінією фронту, забезпечуючи безперервний доступ до медичної допомоги незалежно від того, як змінюється ситуація на фронті. А відтак кожна хвилина, кожен час для пораненого воїна є надзвичайно важливим. Але, навіть відповідності до стандартів НАТО, перший час надання медичної допомоги на полі боя, називається «золотим»
Урочиста передача та реальні герої
На церемонії передачі дев’ятого контейнера були присутні не лише військові, але й волонтери, медики та представники громадських організацій, які підтримують проєкт Stabnet. Атмосфера на заході була пронизана усвідомленням важливості цього моменту. Багато хто з присутніх вже бачив ці контейнери в дії та розумів, наскільки вони важливі для збереження життя на передовій.
Представник бригади “Рубіж” поділився, що це не просто контейнер, а символ надії та допомоги, яка приходить у найважчі моменти. “Коли ти знаєш, що у тебе є такі ресурси, це надає сил і наснаги продовжувати боротьбу,” — зазначив він.
Майбутнє Stabnet
Організація, що стоїть за проєктом Stabnet, не планує зупинятися на досягнутому. Вже найближчим часом планується передати наступні контейнери, які будуть спрямовані до найгарячіших точок фронту. “Ми продовжимо працювати над тим, щоб кожен український воїн мав доступ до найкращої медичної допомоги, незалежно від того, де він знаходиться,” — зазначив Дам’ян Аррі-Марен Керівник проєкту STABNET (Франція та Україна).
Отже, мобільні стабілізаційні контейнери Stabnet, які до речі виробляються у прифронтовому Харкові, стали невід’ємною частиною української військової медицини. Вони не лише забезпечують необхідний рівень медичної допомоги, а й є символом підтримки, яку українські захисники отримують від своїх співгромадян та міжнародних партнерів. В умовах війни, коли кожна хвилина на рахунку, ці контейнери — справжній рятівний круг для багатьох українських воїнів.
Олег Спорников. Київ.
Усі фото автора
Фото з відкритою ліцензією – вільне використання