Українці живуть в обставинах, коли необхідно здобувати нові навички та вміння – щодня, адже інакше можна нашкодити людям, особливо, коли професія пов’язана з веденням травма-чутливих допитів потерпілих та свідків травматичних подій. Однак зазвичай знайти компетентні навчання на цю тему дуже тяжко, тому громадська організація Вільний Вибір створила безкоштовний онлайн-курс, який допоможе підвищити рівень професійної компетентності.
Одна з цілей цього проєкту – підвищити ефективність розслідування воєнних злочинів. Наприклад, Буча була в окупаціїї 33 дні, за цей час там було скоєно понад 9 тис воєнних злочинів. Курс навчить прокурорів і відповідальних за отримання свідчень уникнути випадків повторної травматизації свідків і потерпілих від воєнних злочинів.
Чому цей курс важливий?
Злочини проти людяності, вчинені країною-агресором, вимагають обов’язкового розслідування. Потерпілі, які надають свідчення можуть зазнати надзвичайних страждань – це має глибокий психологічний вплив.
А тому мета курсу – зробити все, аби ті люди,які отримують такі свідчення – прокурори та інші фахівці, – мали необхідні знання ,як впоратися з емоційними станами людей. І мали інструменти як самим тримати ментальний стан в нормі.
Кому це буде цікаво:
- Прокурорам
- Слідчим прифронтових територій
- Поліції
- Військовій прокуратурі
- Ювенальній превенції
- Всім,хто бере свідчення чи з цим пов’язаний
*Можна просити відкрити курс на себе, а можна на весь відділ, структуру, тощо.
*Також курс буде розміщено на платформі Тренінгового центру прокурорів
Теми курсу:
1. Що таке психологічна травма та як вона впливає на поведінку потерпілих та / або свідків воєнних злочинів під час процесуальних дій.
2. Як гарячі спогади впливають на процес введення процесуального інтерв’ю (допиту).
3. Як встановити контакт з людиною, аби процесуальне інтерв’ю з нею було більш ефективним.
4. Як комунікувати з людьми які: пережили полон та / або піддавалися тортурам, постраждали від сексуального насильства в контексті воєнних злочинів.
5. Як реагувати на складні емоційні стани потерпілих.
6. Комплексна психолого-психіатрична експертиза.
7. Способи турботи фахівців про себе.
*До наповнення в курс входить не лише теоретична частина, а й практична
Якщо бажаєте отримати курс напишіть в організацію Вільний вибір у фейсбуці чи в інстаграмі і вам надішлють все необхідне.
Кавер-фото: Рослідування масових страт мирних громадян у м. Ізюм (Харківська область) 17 вересня 2022 року (Фото: Нова Доба)
Проєкт здійснено за підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США в Україні