Команда медіа позитивних новин ШоТам разом з платформою онлайн-оголошень ОLХ запустила проєкт, щоб надихнути аудиторію на переїзд у сільську місцевість та розвіяти сумніви щодо комфортного життя в селі.

У межах медійної кампанії ми висвітлюємо історії бізнесів, дауншифтерів і переселенців, які виїхали з великих міст у село — подалі від соціуму чи нестерпних умов, пов’язаних з війною та блекаутами. Вони змогли почати життя в сільських умовах, апгрейдили будинки та навіть змогли розвивати власний бізнес або проєкти.

«Останнім часом побільшало історій, коли містяни переїжджають з квартир у багатоповерхівках великих міст ближче до природи. Все більше людей цікавляться будинками в селах, аби бути незалежними від блекаутів і роботи ліфтів, а також щоб виїхати з міст, які постійно перебувають під ворожими обстрілами. Крім того, значна частина переселенців, які тікають від війни, осідає і розпочинає нове життя в селах», каже продюсерка проєкту Марія Підгірна. 

Дауншифтинг це філософія «життя заради себе» і відмови від нав’язаних суспільством цінностей. Цей підхід відкриває нові можливості для розвитку особистості та дозволяє зосередитися на тому, що справді важливе. 

Ми розповідаємо історії людей, які наважилися здобувати цю гармонію та реалізовувати свій потенціал: перетворити занедбану хатинку на комфортне житло, створити кінохутір, використовувати своє авто як соціальне таксі для літніх односельчан або ж продавати насіння та биків! 

І саме в цьому може допомогти ОLХ. Наші герої користуються сервісом для продажу своїх товарів або послуг, і найбільш популярні категорії — це сервіси, товари, нерухомість, техніка, автозапчастини та бізнеси. 

Отож, серед 11 історій про людей, які облаштовують своє життя в сільській місцевості:

  • 23-річна Євгенія, яка переїхала з «тісного» Києва в село на Черкащині, де разом з чоловіком перетворює занедбану мазанку на комфортне житло;
  • фермерка Анна, яка після мобілізації чоловіка переїхала в село на Хмельниччині. Нині дівчина продає на OLX биків-женихів і ремонтує покинуті хати;
  • сімʼя з Києва, яка організувала на Івано-Франківщині соціальне таксі та возить пенсіонерів у лікарню й на базар, а також копає криниці та вчиться майструвати;
  • режисерка Ґала, що живе в селі на Гуцульщині. Колись вона мріяла зняти кіно про життя двох, але в сценарій безжально увірвалася війна. Втративши партнера, мисткиня приймає людей, які приїжджають допомогти лагодити дах і дискутувати про українську поезію, копати грядки та вчитися знімати кіно.

«Для нас в OLX було важливо підтримати цей проєкт. Наша мета допомогти людям знаходити все необхідне, щоб втілювати свої мрії: будинок, майстрів для ремонту чи переїзду, унікальні речі для облаштування будинку чи двору. Також ми прагнемо створювати нові можливості для українців через власний бізнес, який можна легко робити та розвивати на OLX. Завдяки досвіду учасників проєкту ми бачимо, як OLX стає незамінним помічником у цьому», зауважує брендменеджерка «OLX сервіси та робота» Карина Арушанян.

Ще більше історій про містян, які розвивають сільську місцевість і створюють там нові проєкти чи бізнеси, дивіться за посиланням у відео та читайте у статтях

ШоТам — єдине медіа позитивних новин в Україні. Воно було створене у 2017 році. Власником цього кросплатформінгового медіа є громадська організація «КРИГОЛАМ».

Ми прагнемо створити позитивне середовище, що надихає українців вірити в себе та Україну, шляхом інформаційної підтримки правильних ініціатив та поширення позитивних прикладів.