Сьогодні понад 1350 малюків перебувають у будинках дитини і ще тисячі в інших інституційних закладах по всій Україні. 804 дитини тимчасово виховуються у патронатних сім’ях — тоді як такої підтримки потребують набагато більше.

Патронат — це професійний догляд, виховання та реабілітація дітей, які не можуть проживати у своїй сім’ї. Влаштування під патронат тимчасове — на кілька місяців, поки біологічні батьки долають труднощі або на час пошуку дітям нової родини.

Від початку року в Україні з’явилося 164 патронатні сім’ї, ще близько 70 — у процесі навчання. Але й цього недостатньо.

Що необхідно зробити, аби діти виховувались у безпечному сімейному середовищі, а не в інтернатах? Як підтримувати дітей, сім’ї яких перебувають у складних життєвих обставинах? Про це будемо говорити на заході «Патронат замість інтернату: «Живі книги» про цінність  сім’ї для дітей». У ньому візьмуть участь вихованець інтернату, молоді люди, які отримували послугу патронату, патронатні вихователі разом із помічниками, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, опікуни, усиновителі.

Організатори заходу — МБО «Партнерство «Кожній дитині» та Київська міська державна адміністрація за підтримки ЮНІСЕФ. До заходу долучаться представники Міністерства соціальної політики України, Національної соціальної сервісної служби, Державної служби у справах дітей, Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.

📅 Коли: 11 грудня, початок об 11:00.

📍 Локація: м. Київ (через безпекову ситуацію точну адресу повідомимо кожному зареєстрованому перед заходом).

📌 Для участі у «Живій книзі» обов’язкова попередня реєстрація до 18:00 10.12.2024.

📌 Реєстрація: https://bit.ly/3BkdDFZ

Контактна особа: Наталія Шкляр, 098 254 33 01

У вересні-жовтні заходи із циклу «Живих книг» пройшли в 13 областях України: Львівській, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській та інших. Вони зібрали майже 700 учасників та 87 щирих історій «людей-книг», які розповіли про свій досвід.