Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив чин освячення храму на честь Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого у Переяславі. Відбулась ця урочиста подія 8 грудня. Про це повідомляє Переяслав-Хмельницька міська рада.

На церемонії Патріарху Філарету співслужили митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній та духовенство Київської єпархії. Під час освячення, що тривав близько чотирьох годин, столичні семінаристи виконували церковні співи. На освячення храму прийшли багато жителів та гостей Переяслава-Хмельницького.

У своїй проповіді Філарет відзначив важливість відкриття та освячення храму, наголосивши на духовній складовій цієї великої події.

«Храм Божий будується не для того, щоб прикрасити місто, а для того, щоб спасати людські душі… Освячення храму – це особливо радісна і велична подія в житті кожної громади. Адже дім Божий – це те місце, де відбувається лікування людських душ, де всі ми зустрічаємося з Всевишнім» – сказав  Патріарх.

Філарет підкреслив, що Переяслав та його жителі матимуть тепер можливість  відчувати молитовне заступництво святого князя Володимира перед престолом Божим. Також він подякував усім, хто долучився до побудови храму та нагородив церковними орденами: митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія,  отця Іоана (Будняка), Тараса Костіна, В’ячеслава Саулка, Григорія Сокура, Івана Якименка, Петра Бочаріна, Олександра Гончаренка, Раїсу Голованову, Марину Навальну, Людмилу Шимченко, Руслана Саулка.

Повідомляється, що храм буде відчинено відтепер щоденно з 8.00 до 17.00, а щонеділі тут проходитимуть служби.