Верховний суд України постановив, що збитки, завдані транспортному засобу, повинна відшкодувати структура, якій належить розбита дорога.

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина“.

Рішення було прийнято в ході розгляду справи №373 / 1281/16-ц, в якій власник Renault Lodgy вимагав компенсацію в 38,4 тис. грн. від Переяслав-Хмельницької міської ради.

“Дуже логічна постанова, раз і назавжди розставляє все по своїх місцях: за ким офіційно закріплено ту чи іншу ділянку дороги – той і повинен відшкодовувати збитки, які були нанесені автомобілю або людині через її несправність (їм безпосередньо або страховим компаніям, якщо ті раніше провели виплати постраждалим). Тобто відповідальність несе не Укравтодор, не якась ще обслуговуюча компанія, а фактичний власник. Він повинен підтримувати дорогу в адекватному стані і платити, якщо не робить цього. Все чітко і зрозуміло”, – прокоментував це рішення старший партнер адвокатської компанії Ростислав Кравець.

ДТП через незадовільний стан доріг в Україні не рідкість. У таких аваріях страждає не тільки техніка, а й люди. Зазвичай всі витрати після цього несуть самі люди або страхові компанії, якщо авто застраховане.

Втім, водії вже вигравали подібні позови. Найчастіше після цього дуже складно дочекатися компенсації, але настирливі власники все ж “вибивають” гроші приблизно протягом року.