Україна зібрала в 2018 році 120 тисяч тонн волоського горіха. Це є третім результатом в світі після Китаю і США. Найбільше українські горіхи закуповують в країнах ЄС і на Близькому Сході, пише видання ua.news.

«Втім, через торгові війни США і Китаю, обмеження експорту, волоський горіх з Китаю заполонив європейський ринок. Конкуренцію дешевим імпортом становить Казахстан і Молдова. Тому світові закупівельні ціни знизилися. Однак, за словами експертів, з нового року вартість цього продукту традиційно почне рости», – повідомили в аграрній конфедерації України.

У 2018 році площа горіхових садів збільшилася на 3% – до 18,9 тис. га. Але поки вирощування в промислових масштабах в Україні дає тільки 14% врожаю, а ось левову частку дають приватні господарства. При цьому закупівельні ціни в порівнянні з минулим роком впали на третину. Кілограм волоських горіхів на столичному ринку можна купити за 130 гривень.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна поставила рекорд врожаю зернових. Також у вересні очікувалося на історичний врожай кукурудзи.