У ході перевірки комісією, у складі якої перебували представники Держпродспоживслужби у Київській області, Бориспільської центральної районної лікарні було виявлено ряд недоліків. Зокрема, маніпуляційна, інфекційне, терапевтичне, пологове відділення знаходяться у жахливому стані, стіни потребують негайного ремонту, сиплеться штукатурка, пацієнтам створені, відверто, антигігієнічні умови, відсутнє елементарне обладнання, медичні інструменти тощо. Безліч порушень зафіксовано і в хірургічному відділенні та операційній. Не в кращому стані – харчоблок, який потребує також термінового ремонту, не працює витяжка, відсутні навіть рукомийники…

Це при тому, що з бюджету 2018 року, за словами голови райдержадміністрації Олександра Туренка, на потреби лікарні було виділено 90 мільйонів гривень.

Та найгірше, в терапевтичному відділенні лікарні, Держустановою «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» виявлено дві інфекційні палички – ентерекок фекаліс (простою мовою – кишкову паличку) та клебсієлу пневмоніє.

Це вказує на недотримання протиепідемічного режиму та може призвести до виникнення й розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій. Результати перевірки “Київський обласний лабораторний центр” направив Держпродспоживслужбі у Київській області для прийняття невідкладного рішення про закриття терапевтичного відділення.

Також, 27 грудня 2018 року, голова КОДА Олександр Терещук на селекторній онлайн нараді з очільниками міста і району та відповідними службами дав доручення створити комісію, на чолі із заступником голови КОДА Аллою Арешкович та підготувати план дій для негайного усунення недоліків у лікарні.

Олександр Терещук також наголосив на тому, що місцева влада, як міста, так і району, повинна об’єднатися для спільного вирішення проблем Бориспільщини.

Нагадаємо, доручення стосовно перевірки медустанови, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук надав під час нещодавньої робочої поїздки до міста Бориспіль та Бориспільського району.