З 2019 року лісова промисловість України перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання лісо- та пилопродукції. Про це Ліга. Закон. з посиланням на прес-службу Держлісагентства.

Якщо раніше лісоматеріали круглі розподілялася на три сорти (I, II, III), то з 2019 року – розподіляється на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах.

Нова класифікація грунтується на показниках розміру та якості колод. Чим більше діаметр і менше вад деревини, тим вище клас якості :

– до класу якості А відносяться лісоматеріали найвищого класу якості, які у більшості походять з нижньої частини колоди, з чистою деревиною або з незначними недоліками, які не обмежують її використання;

– до класу якості В прийнято відносити лісоматеріали середнього класу якості, без особливих вимог до чистої деревини та сучками у межах середнього значення для кожної породи;

– до класу якості С прийнято відносити лісоматеріали нижче за середній клас якості, в яких допускаються недоліки, які трохи знижують природні властивості деревини, як матеріалу;

– до до класу якості D віднесено лісоматеріали, що не відповідають жодному з класів якості А, B, C, але з яких ще може бути отримано пиломатеріали для подальшого використання;

– усі інші лісоматеріали круглі, з яких неможливе отримання пиломатеріалів для загального використання, класифікуються, як:

а) деревина дров’яна для промислового використання, довжиною 2,0-4,0 метри;

б) деревина дров’яна для непромислового використання, довжиною до 2,0 метрів (може бути реалізована фізичним і юридичним особам в якості палива).

Перехід на національні стандарти, гармонізовані з європейськими, передбачено постановою Кабміну від 9 грудня 2014 року №695 “Про затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України” і наказом державного підприємства “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації і якості” від 14 грудня 2015 року №184.