В цьому році фінансування по програмам здешевлення “теплих кредитів” може перевищити минулорічне на 10%.

Новину повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Прес-служба агентства проінформувала, що у 2019 році на місцеві програми виділили 106 мільйонів гривень. Ця сума становить 65% від фінансування 2018 року. Цього року продовжуватиме діяти програма по компенсації з місцевих бюджетів заходів по енергоефективності.

Також у агентстві нагадали про минулорічні результати. Зокрема, у 2018 році на місцеві програми було виділено 166 мільйонів гривень. У повідомленні навели позитивний приклад ОСББ “Прометей Н”, що у Білій Церкві: об’єднання взяло кредит в 1,4 мільйони гривень для покращення енергоефективності будинку та отримало компенсацію у 814 тисяч гривень від держави та 435 тисяч гривень – з місцевого бюджету. У мешканців будинку в результаті значно зменшились витрати на опалення.

Нагадаємо, програма “теплих кредитів” полягає у компенсуванні населенню та ОСББ заходів по підвищенню енергоефективності своїх осель: утеплення стін, встановлення пластикових вікон. Людина чи об’єднання може взяти кредит у банку для придбання необхідного обладнання. Позичальник звітується перед банком про виконані роботи, а банк у свою чергу надає дані агентству з енергоефективності. Останнє надає позичальникам компенсацію.