До 150 об’єднаних територіальних громад можуть отримати допомогу на створення та модернізацію центрів надання адміністративних послуг в межах Програми “U-LEAD з Європою”.

Участь у відборі можуть брати ОТГ, в тому числі з центром у місті обласного значення, з населенням понад 50 тисяч.

Про це йдеться у повідомленні Євроінтеграційного порталу.

Прийом заявок триватиме до 31 січня 2019 року. До 15 червня експерти Програми оцінять індивідуальні потреби громад і їхні спроможності реалізувати проект. Для спроможних ОТГ розроблять Технінчні Завдання (ТЗ) для створення та модернізації ЦНАП. Невід’ємною складовою ТЗ є Декларація про наміри, підписана головою громади. Підписані ТЗ передаватимуть до Sida.

Програму для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку ”U-LEAD з Європою” фінансує Європейський Союз та його країни-члени Данія, Естонія, Німеччина, Польща і Швеція.

“U-LEAD з Європою” включає дві основні цілі:

1. Посилення спроможностей ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою впровадження реформ регіональної політики та децентралізації (GIZ). Це включає в себе вертикальну та горизонтальну координацію та розвиток спроможності на всіх рівнях управління по всій Україні.

2. Розширення прав і можливостей об’єднаних громад з метою надання високоякісних послуг громадянам. Це робить внесок у реформу децентралізації, яка триває в Україні (Sida). Sida уклала субконтракти зі Шведською асоціацією місцевих властей та регіонів, щоб підтримати до 600 центрів надання адміністративних послуг, які відповідають очікуванням громадян, та з Естонською академією електронного врядування, щоб розробити ІТ-рішення, які забезпечують надання відповідних послуг.