Активісти громадської організації “Сіверка” призупинили незаконну вирубку лісу по дорозі на село Круглик. Про це йдеться на сайті ГО.

Голова громадської організації “Сіверка” Любомир Гайдамака та команда активістів виявили, що невідомі особи вирубують дерева у Боярському лісництві на території масиву Звіринець у Віті-Поштовій та засипають русло річки будівельним сміттям. Дозвільних документів у робітників не було.
На місце приїхав “розбиратися” секретар сільради Сергій Ворушев. Посадовець здивував активістів: виявляється, тут будують дорогу.

На зауваження присутніх щодо того, що дороги у генплані нема, секретар сказав, що так вирішили у раді. Без громадських слухань, без інформування населення. Взагалі без будь-яких дозволів.

“31 серпня 2018 року на позачерговій сесії депутати Віти-Поштової затвердили детальний план території по будівництву багатоповерхівок в нашому селі на площі 3,1 гектари. Затвердили без врахування та розгляду пропозицій від громадськості. Рішення про затвердження не були оприлюднені у відповідний термін. Права людей на інформацію порушені, – розповів нам Любомир Гайдамака. – Це рішення зараз оскаржується у судовому порядку представниками громади. Так от для початку будівництва потрібна широка дорога, а проїхати до тих ділянок неможливо через вузькі вулиці села. Тому й голова із депутатами вирішили пробити незаконну дорогу через ліс. Даної дороги немає в генплані. Дерева вирубали, багато просто пошкодили, малу річку засипають. Але ми не будемо терпіти цього та звернулися до компетентних органів”.

Голова “Сіверки” також встиг поспілкуватись з представниками Боярського лісництва, де невідомі вже встигли знищити близько 20 дерев. У лісовому господарстві підтвердили, що ніяких дозволів не надавали і вимагають припинити роботи.

Якщо будівництво дороги продовжиться, значно постраждають природні ресурси Віти-Поштової. Через проїзд автівок почнуть сохнути дерева, а струмочок, який впадає в річку Сіверку, зникне під тонами будівельного сміття.