Як повідомляє Інформаційна агенція “Погляд”16 січня президент України Петро Порошенко підписав закон щодо протидії булінгу.

Про це йдеться на сайті ВРУ. Законопроект №8584 визначає поняття булінгу і передбачає адміністративну відповідальність за нього.

Цькування неповнолітнього каратиметься штрафом від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

За подібну поведінку, вчинену групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, каратимуть штрафом від 1700 грн до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком до 16 років, відповідальність нестимуть батьки кривдників. У тексті законопроекту повідомляється, що родичі повинні будуть сплатити штраф від 850 до 1700 грн.

Крім того, передбачається стягнення штрафу з особи, яка не повідомила правоохоронців про цькування, у розмірі 850-1700 грн.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, після чого в Кабміну буде три місяці, щоб забезпечити його виконання та врегулювати відповідні нормативно-правові акти.

Нагадаємо, за оцінкою експертів, понад 13% підлітків зазнають постійного знущання в українських школах, 11,5% — за їх межами. Днями в місті Буча стався прикрий інцидент: на сайті оголошень у розділі домашні тварини підлітки  розмістили інформацію про продаж школяра в якості домашньої тваринки з образливим приписом.