Стало відомо, що в міжнародному аеропорту “Бориспіль” затримали громадянина Лівану, який намагався вивести до Йорданії 1600 щиглів за підробленими документами з метою їх продажу. За словами орнітологів один птах коштує 40-50 євро.

Митники вирішили ретельно перевірити супровідні документи на вантаж і не помилилися. Згідно з відповіддю зазначеного громадського об’єднання, воно не є організацією, яка вирощує, розводить, продає будь-яких птахів. Статутом діяльності об’єднання передбачена виключно реєстрація птахів, які були виведені в неволі членами організації (заводчиками або розплідниками) за їхніми заявами. Крім того, у відповіді йшлося, що вказаний громадянин – Лівану дійсно є членом даного об’єднання. Разом з тим зазначалося, що процедура отримання дозволу на вивезення живих птахів за межі митної території України Статутом об’єднання не передбачена.

Складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Птахів вилучено до винесення судом рішення у справі. Птахи передані в одне з профільних обласних установ на відповідальне зберігання (в кінноспортивний комплекс “Магнат”).

Біля птахів зібралися екологи, волонтери та працівники Київського зоопарку, щоб разом із чиновниками вирішити долю пернатих. Так як птахи являються речовим доказом їх не можна випускати із кліток. За словами зоозахисників щонайменше третина щигликів загинула через відсутність можливості надати їм воду. Як кажуть, підлити воду у ящики неможливо, оскільки там лежать тіла вже загиблих птахів.

На чоловіка, який намагався перевезти птахів чекає штраф.