У Боярці за кошти державного бюджету було встановлено потужну станцію автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря.

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на сайт Боярської міської ради.

Відтепер жителі Боярки можуть у реальному часі спостерігати за станом повітря міста. Для цього необхідно зайти на сайт Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації і скористатись спеціальним додатком “Моніторинг довкілля”.

Як повідомили у мерії, Боярська міська рада взяла участь у тендері за Програмою охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Київської області на 2017-2018 роки.

Завдяки цьому в Боярці за кошти державного бюджету Департаментом екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації встановлено потужну станцію автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря.

Це зроблено з метою спостереження за станом довкілля та забезпечення інформованості населення м. Боярка про стан повітря, оскільки в місті є багато промислових підприємств – забруднювачів атмосферного повітря.

Система моніторингу довкілля області є унікальним проектом Департаменту екології та природних ресурсів КОДА. Нині на території Київщини встановлено 13 автоматизованих пунктів моніторингу. Всі дані з них зберігаються у вільному доступі на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.

Один із них – стаціонарний пост автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря встановлено в Боярці по вул. Соборності, 49.

ПС контролює наявність в атмосферному повітрі таких сполук та речовин: оксид вуглецю (CO), діоксид азоту (NO2), діоксид сірки (SO2), оксид азоту (NO), сірководень (H2S), озон (О3), зважені частинки PM2.5, зважені частинки PM10. Зафіксовані показники співвідносяться з гранично допустимою концентрацією забруднюючої речовини в атмосферному повітрі.

Також вимірюються: потужність еквівалентної дози радіаційного опромінення, інтенсивність випромінювання, температура, вологість, швидкість вітру, атмосферний тиск, кількість опадів, опади за день, опади за годину, опади за хвилину.

Довідково: Відповідно до Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами), затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 9.07.1997 № 201, гранично допустима концентрація (ГДК) забруднюючої речовини в атмосферному повітрі населених місць – це максимальна концентрація, при дії якої протягом усього життя людини не виникає прямого або опосередкованого несприятливого впливу на теперішнє i майбутнє покоління, не знижується працездатність людини, не погіршується її самопочуття та санітарно-побутові умови життя.