Кабінет міністрів України надав право вибору українським родинам: користуватися в опалювальний період пільгами або субсидією.

Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії. Якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно подати заяву для призначення субсидії, – повідомили на сайті teplo.gov.ua.

Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, та яка знижка по оплаті за житлово-комунальні послуги їй належить.

Основними категоріями пільговиків, які мають право на комунальну знижку від держави є:

  • учасники війни (знижка 50%);
  • члени сімей загиблих чи померлих ветеранів війни (50%);
  • учасники бойових дій (75%);
  • особи з інвалідністю внаслідок війни (100%);
  • ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії (50%);
  • жертви нацистських переслідувань (знижка від 50 до 100%);
  • діти війни (25%);
  • особи, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, їхні вдови (вдівці) (знижка 100%).

При пільговій оплаті за послуги квитанції мешканцям надходять уже з урахуванням знижки.

Українці, які оформили субсидії ще у жовтні 2018 року, з березня почнуть отримувати гроші від держави готівкою через відділення “Укрпошти” та “Ощадбанку”. Про це повідомив віце-прем’єр міністр Павло Розенко.

“Протягом місяця уряд чітко випише відповідну постанову Кабінету міністрів, і, як і обіцяли, з 1 березня люди отримають вже перші гроші за субсидії через різні механізми: це буде “Ощадбанк” для тих, хто вже має рахунки, “Укрпошта” для тих, хто не користується послугами банків. Ця система у нас вже практично відпрацьована, тому для людей ніяких незручностей для переходу на монетизацію субсидій не буде”, – розповів він.

За словами Розенка, отримувачі субсидій споживають у 1,8-2 рази більше газу, ніж ті, хто їх не отримують. Тому монетизація виплат стимулюватиме українців споживати менше газу, оскільки зекономлені гроші вони зможуть витратити на свій розсуд.

На сьогодні в Україні близько 4 мільйонів отримувачів  субсидій. Середній розмір субсидії в  опалювальний період становить 1,5 тисячі гривень. Як повідомлялося раніше, “Ощадбанк” не стягуватиме комісію з одержувачів субсидій, які беруть участь в  монетизації.

Також Кабінет міністрів України підтримав розроблений Міністерством фінансів проект Закону України “Про верифікацію і моніторинг державних виплат”, який регулює всі правові та організаційні засади здійснення верифікації субсидіантів..

Як повідомили у прес-службі Кабміну, цей закон дозволить врегулювати всі правові та організаційні засади здійснення верифікації та підвищити ефективність держвиплат.

“Для держави важливо, щоб громадяни могли оформити субсидію без бюрократичних перепон. Саме тому з переліку документів достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи. У той же час вразливим місцем такої спрощеної процедури є ризики зловживань, і саме верифікація покликана виявити неправомірні, нецільові виплати “, – зазначив Юрій Джигир, заступник міністра фінансів.

Він також наголосив, що у Держбюджеті закладено достатньо коштів на соціальні виплати, в тому числі з урахуванням підвищення ціни на газ: “але допомогу повинні отримувати ті, хто дійсно її потребує”.

“Платники податків не повинні платити комунальні послуги за громадян, які купують автомобілі вартістю понад 1,3 млн грн або акції на суму 26,2 млн грн”, – додав заступник голови Мінфіну.

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що Кабмін планує з березня 2019 року компенсувати витрати на оплату житлово-комунальних послуг, надаючи субсидії в готівковому варіанті. Рева відзначив, що гроші на руки видаватимуть тим, у кого субсидія була оформлена ще в жовтні 2018 року.