У вівторок, 22 січня, Президент Петро Порошенко виступив на урочистому заході з нагоди Дня Соборності України на Софійській площі у Києві.

«У День Соборності звертаємося до наших земляків, які живуть в кордонах України, але на тимчасово окупованих територіях Криму, частини Луганської та Донецької областей. Ми ніколи про вас не забуваємо. Кожного дня працюємо, щоб наблизити день вашого звільнення від ворожого ярма», – заявив президент.

Петро Порошенко зауважив, що український народ перебуває «напередодні важливого народного волевиявлення». «Ми знаємо про безпрецедентний масштаб підготовки Кремля до втручання у вибори. Але немає сумнівів у мудрості нашого народу», – підкреслив глава держави.

Як відомо, 22 січня українці святкують сторіччя проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР.

«Цей надзвичайно важливий документ, підписаний 22 січня 1919 року, став однією з історичних основ Акту проголошення незалежності України у 1991 році», – заявив Порошенко.

 

День Соборності України

Рівно сто років тому на Софійському майдані сталася одна з найбільших подій в історії України. Тут відбулося проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР в єдину державу. З того дня і навіки незалежність України означає її самостійність і соборність.У День Соборності звертаємося до наших земляків, які живуть в кордонах України, але на тимчасово окупованих територіях Криму, частини Луганської та Донецької областей. Ми ніколи про вас не забуваємо. Кожного дня працюємо, щоб наблизити день вашого звільнення від ворожого ярма.Для досягнення наших цілей нам потрібно берегти і зміцнювати єдність і соборність. А тому всім має бути чітко зрозуміло: Україна є унітарна держава, з однією державною мовою – так написано в Конституції. Жодних федерацій і спеціальних статусів. Єдина незалежна соборна Україна!

Опубліковано Петром Порошенком Вівторок, 22 січня 2019 р.

Також у Києві в День Соборності відбулася щорічна акція “Живий ланцюг Соборності”.
Кожна колона учасників акції несла свою частину 30-метрового прапора (синю або жовту). Посередині мосту обидві колони зустрілися та символічно об’єднали лівий і правий береги Дніпра, схід і захід України. Водночас було утворено єдиний 30-метровий прапор України.

Таким чином учасники флешмобу “Живий ланцюг Соборності” вшанували багатовікову історію національного державотворення та засвідчили свою повагу до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, єднання суспільства у справі розбудови України як високорозвиненої європейської держави.