Про це заявив Президент на відкритті пам’ятника митрополиту в рамках робочої поїздки до Черкаської області. Петро Порошенко взяв участь у відкритті пам’ятника митрополиту Української Автокефальної Православної Церкви Василю Липківському. Звертаючись до жителів Черкас, які прийшли на урочисту подію, глава держави нагадав присутнім, що їх земляк був не просто митрополитом, а справжнім патріотом України, якого сучасник назвав «апостолом українського релігійно-національного відродження».

«День за днем, рік за роком ми повертаємо собі нашу історичну пам’ять, позбуваємося фальшивих ідолів і вшановуємо наших героїв. Серед них – ваш земляк», – сказав він.

Петро Порошенко зазначив, що пам’ятник Василю Липківському нагадує всі нам про великий задум, який виник у часи українського відродження.

«Тоді і уряд гетьмана Скоропадського, і Директорія розпочали боротьбу за надання українській церкві автокефалії. Але через внутрішні чвари, через взаємопоборювання політиків цього не відбулося», – зазначив він.

«Проте отець Василь Липківський боровся навіть у найважчій ситуації. Він з однодумцями 14 жовтня 1921 року у Святій Софії Київській скликав перший Всеукраїнський Церковний Собор, який підтвердив постанову Всеукраїнської православної церковної ради про автокефалію. Делегати Собору обрали Василя Липківського Митрополитом Київським і всієї України, першим главою Української Автокефальної Православної Церкви», – сказав глава держави, зазначивши, що за це митрополит поплатився життям.

Москва, звісно, не пробачила Липківському його зусиль, його державницької, проукраїнської позиції, його богослужінь українською мовою і сімдесятитрьохрічного владику 27 листопада 1937 року розстріляли.

Сьогодні Україна нарешті  реалізувала велику мрію про автокефалію церкви.

«І тепер його мрія – мрія великого патріота і великого церковного лідера втілилася в життя, збулася. Цього року в день Різдва Христового Божественна Літургія визнаної світом автокефальної Православної Церкви України вперше відбулася у стінах Святої Софії Київської, під покровом Богородиці Оранти – Нерушимої Стіни. І Вперше її Предстоятель Блаженнійший Епіфаній співслужив з Вселенським Патріархом Варфоломеєм і отримав з рук Його Всесвятості Томос як знак визнання канонічності і самостійності нашої Української Церкви», – нагадав Президент.

Після завершення урочистої частини митрополит Київський і всієї України Епіфаній здійснив чин освячення пам’ятника Василю Липківському. До урочистостей також приєднався Митрополит Канівський і Черкаський Софроній.