З 1 січня в Україні піднялись тарифи на опалення. Українцям, які хочуть заощадити на опаленні житла, експерти надали декілька корисних порад.

У першу чергу для економії рекомендують встановити лічильники на тепло. Установка одного лічильника для всього багатоквартирного будинку обійдеться дешевше, ніж для однієї квартири. Такі ультразвукові лічильники надійні, прості в монтажі і забезпечують тривалий термін експлуатації. Кожен мешканець буде сплачувати виключно за реально спожите тепло.

Якщо ж встановити лічильники на тепло не вдається, то варто хоча б не допускати витоку тепла з квартири. Заощадити тепло у 30% допоможе утеплення фасаду будинку. Також варто встановити хороші вхідні двері і маталопластикові вікна у під’їзді. Вікна, балконні та вхідні двері можна утеплити спеціальною плівкою, яка буде перешкоджати проникненню холоду.

Якщо пофарбувати батареї у темний колір, то вони будуть випромінювати на 8% більше тепла, ніж білі. За радіаторами опалення доречно встановити тепловідбивні екрани.

Також закрийте всі щілини між підлогою, стінами та стелею. Якщо ви збираєтеся робити капітальний ремонт, скористайтесь можливістю і зробіть електричну теплу підлогу. Витрати на електроенергію не будуть настільки значними, як витрати на опалення.

У січні багатьом українцям прийшли завищені платіжки за газ. Мова йде про тих споживачів, у яких не встановлено індивідуальний лічильник.

Для того, щоб правильно розрахувати обсяг спожитого природного газу та визначити розмір плати за нього, кожен місяць громадяни мають вчасно передавати поточні показання лічильника газорозподільним підприємствам (до 5 числа поточного місяця). Те саме стосується показань лічильників за воду та світло.

Надати показники можна одним із зручних способів:

  • Повідомити показники за телефонами Центру комунального сервісу;
  • Продиктувати дані про показання лічильників можна на автовідповідач контакт-центру (“Київводоканал” – 202-02-02; “Київоблгаз” – 364-61-04; “Київенерго” – 247-40-40).
  • Вписати в отримане повідомлення на сплату комунальних послуг поточні показники лічильників (на дату оплати);
  • Внести показники (та ознаку наявності бойлера за необхідності) через сайт “Київводоканалу” (vodokanal.kiev.ua), кнопка “Лічильники”; надіслати показання за газ можна за допомогою SMS-повідомлення на короткий номер 7104; за електроенергію – зателефонувати на  номер 1588 (обрати цифру 2);

Українцям, які випадково надіслали неправильні показання за воду, газ або світло, комунальники радять звернутися у комунальну службу, яка надає послугу ЖКГ, і повідомити реальні показання лічильника. Після цього платіжка з помилковим даними анулюється. У разі, якщо людина внесла неправдиву інформацію в електронному кабінеті – потрібно спробувати вписати її повторно. Якщо показання не прийняті, то краще зателефонувати до відділу розрахунків населення і там візьмуть правильний показник. У разі перерахунку, громадянам повернуть частину сплачених грошей.