На цьому тижні у Давосі стартував Всесвітній економічний форум, який триватиме до 25 січня.

У середу, 23 січня, під час засідання Національної інвестиційної ради Президент України Петро Порошенко підписав угоду з норвезькою компанією NBT, французькою компанію Total Eren та Європейським банком про будівництво в Україні вітрової електростанції, яка стане однією з найбільших в Європі, – повідомляє today.ua

На будівництво вітроелектростанції «Сиваш» на кордоні з Кримом інвестори погодилися виділити 150 мільйонів доларів.

“Сьогодні ми підписали масштабну інвестиційну угоду про будівництво вітрової електростанції, яка стане однією з найбільших в Європі! В Україну заходить новий стратегічний інвестор Total Eren”, – написав Петро Порошенко у Facebook.

Глава держави наголосив, що інвестори довіряють Україні та українському бізнес-середовищу.

“Особливо важливо, що вони приходять в таку сферу, як відновлювана енергетика… Коли за одним столом сидять компанії, які мають загальну капіталізацію в 1 трильйон доларів, і частину цих коштів вони надсилають в Україну, то це найкраща характеристика змін, які відбулися в державі”, – наголосив президент.

Нагадаємо, під час Форуму у Давосі Петро Порошенко провів переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Лідери обох держав домовилися продовжити тиск на Росію для звільнення всіх українських заручників, у тому числі “військовополонених моряків”, а також обмінялися думками щодо запобігання російського втручання у президентські вибори в Україні.

Президент України зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини

Також інформуємо, що 21 січня, Президент України Петро Порошенко під час офіційного візиту до Ізраїлю провів переговори з президентом країни Реувеном Рівліном та взяd участь у підписанні Угоди про вільну торгівлю між двома державами. Про це повідомляється на сайті  Президента України.

Передбачається, що угода сприятиме активізації торгівлі між Україною та Ізраїлем, зростанню експорту, створенню нових робочих місць, трансферу технологій, обміну досвідом, створенню сприятливих умов для забезпечення доступу товарів на ринки України та Ізраїлю.

З моменту набуття чинності угоди, Ізраїль скасує ввізні мита для 9,2% сільськогосподарських товарів (риба, рослинні олії, овочі консервовані) і близько 80% промислових товарів (ліки, добрива, будматеріали тощо). Крім того, передбачено перехідні періоди до повного скасування мит, часткову лібералізацію мит та визначено винятки з цього режиму торгівлі.