Київщина посідає перше місце серед усіх областей України по створенню інклюзивно-ресурсних центрів, – повідомляється на сайті Київської обласної державної адміністрації.

Наразі завдяки підтримці Благодійного фонду Петра Порошенка та ініціативи Марини Порошенко на Київщині функціонує 41 Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами. Про це голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук розповів під час Всеукраїнської Ради з інклюзивної освіти, яку ініціювала дружина Президента України.

“Хочу підкреслити, що ми за ці останні три роки зробили неймовірно багато і ми вже починаємо виходити на європейський і міжнародний рівень. Ми пройшли кроки, на які багатьом європейським і світовим державам знадобилося десятки років. Ціна цього – це щасливі очі дітей, які на сьогоднішній день мають можливість навчатися у звичайних школах поруч зі своїми однолітками. Вони мають друзів, вони відчувають себе щасливими. І ми бачимо батьків таких дітей, які зараз вже мають впевненість у майбутньому своїх дітей”, – підкреслила Марина Порошенко.

Голова Київської ОДА Олександр Терещук зазначив:

“В усіх районах та містах відкриваємо інклюзивно-ресурсні центри для особливих дітей. Це дуже важлива справа для нас. На облаштування таких центрів з бюджетів різних рівнів в області виділено понад 63 млн. грн. Майже 50 млн. грн. виділено з державного бюджету на оплату праці фахівців інклюзивно-ресурсних центрів”.

В області розроблено цілісну концепцію розвитку інклюзивного навчання і виховання дітей та розроблено інтерактивну мапу інклюзивного навчання, яка дає можливість обрати інклюзивний заклад для навчання дитини найближче до місця проживання.

Новацією Київської області є створення мобільних інклюзивно-ресурсних служб. Мобільний центр надає  послуги та здійснює супровід дітей з особливими освітніми потребами, які тимчасово з тих чи інших причин не можуть відвідувати заклади освіти.

За словами голови КОДА, на сьогоднішній день понад 40% усіх закладів освіти в області є інклюзивними.

“Всі діти мають різні можливості, але всі вони мають рівні права! Зокрема, право на доступну та якісну освіту. Завдяки інклюзії ми створюємо суспільство, яке базується на принципах поваги до унікальності, автентичності та неповторності кожної людини. На Київщині ми підійшли до цього питання системно та активно розширюємо мережу інклюзивних закладів освіти. В області наразі 404 таких заклади – 302 школи та 102 дитячих садки. Також проводиться  трансформація інтернатних закладів, на базі яких уже створено 2 навчально-реабілітаційні центри та Центр реабілітації для дітей з онкологічними захворюваннями. Завдяки цьому на 10% зменшилась кількість дітей з особливими потребами, які виховуються в інтернатах. Працюємо і над тим, щоб кожен заклад професійної освіти був інклюзивним”, – підкреслив губернатор Київщини.