6 червня 2018 року за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України Національною поліцією України проведено 14 санкціонованих судом обшуків у приміщеннях одного з найбільших українських агрохолдингів, контролюючих організацій, за місцем проживання задіяних у злочинній діяльності осіб, а також проведено огляд пташиних могильників і здійснено забори ґрунту та води для проведення експертиз. Про це 1News повідомила прес-служба ГПУ.
Як зазначається, за результатами проведених заходів затримані власники агрохолдингу та керівник структурного підрозділу.
Наразі їм повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ст. 236 (порушення правил екологічної безпеки), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр).
Підозрювані затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу. Найближчим часом їм буде обрано запобіжні заходи.
Як уточнює ГПУ, унаслідок систематичного порушення норм законодавства про охорону природного середовища посадовими особами агрохолдингу довкіллю завдано збитків на суму понад 200 мільйонів гривень.
Правоохоронці уточнили, що агрохолдинг розташований на території Київської області, і займається розведенням свійської птиці та виробництвом м’ясних продуктів. Під час технологічного процесу утворюються відходи, які повинні перероблятися та утилізуватися.
«Відповідно до українського законодавства рештки забитої птиці повинні зберігатися на спеціальних майданчиках, облаштованих для запобігання їх потраплянню у ґрунт та водні об’єкти», – говориться у повідомленні.
Проте, як уточнює ГПУ, з метою заощадження коштів на проведення вказаних заходів власники «курячого» бізнесу організували утилізацію відходів шляхом їх захоронення на земельних ділянках, а також створення стихійних сміттєзвалищ, так званих могильників.
«Такий засіб переробки несе велику загрозу для санітарно-епідеміологічного благополуччя та здоров’я мешканців навколишніх сіл, оскільки небезпечні сполуки, що утворюються від розкладання решток птиці, потрапляють у землю та ґрунтові води», – зазначається у повідомленні.