Згідно з українським законодавством, безробітні можуть отримувати допомогу від держави у розмірі 7,7 тис. грн за умови високої заробітної плати та вислуг років. Громадяни без досвіду роботи можуть розраховувати лише на 610 грн щомісячних виплат. Про це повідомив в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, –  зазначає Today.ua.

За словами керівника служби, розмір допомоги по безробіттю залежить від розміру зарплати до моменту звільнення і від стажу роботи. Він додав, що чисельність зайнятого населення в Україні за останній рік збільшилася на 185 тис., досягнувши показника 16,4 млн працівників, а рівень зайнятості зріс із 56,3% до 57,2%.

Як зазначалося раніше, безробітним українцям, виплати яким призначаються з урахуванням страхового стажу та зарплати, з 1 січня отримуватимуть 1630 гривень на місяць.

Today.ua повідомляв, що станом на січень 2019 року в Україні зареєстровано 341,7 тисяч безробітних, серед них – 184 тис. жінок та 157 тис. чоловіків.

Також зазначаємо, що в усіх центрах зайнятості по Україні із січня розпочали роботу кар‘єрні радники, які консультуватимуть безробітних.

Про таке нововведення повідомили в Державній службі зайнятості.

Кар’єрний радник інформуватиме осіб, які шукають роботу, про наявність вакансій, початок підприємницької діяльності, консультуватиме щодо можливої перепідготовки за своєю професією або отримання нових навичок, проводитиме профорієнтацію. До його обов’язків також входить внесення інформації про безробітних осіб в Єдину інформаційно-аналітичну систему Державної служби зайнятості та формування персональних карток клієнтів.

“Ця особа буде вашим помічником щоразу, коли б ви не повернулися до служби зайнятості. Я вважаю, що як клієнт, ви, імовірно, будете довіряти комусь, з ким ви вже говорили, і хто підтримував вас”, – пояснила експерт Міжнародної організації праці (МОП) Валлі Корбанезе.

За її словами, в сучасних умовах виникає потреба розширення спектру послуг для клієнтів служби зайнятості з урахуванням індивідуальних потреб, їхнього рівня професіоналізму, ступеня трудової мотивації та мобільності.

За новим порядком реєстрації безробітних у центрах зайнятості, кар’єрний радник має оцінити ступінь мотивації людини до роботи, попит на її професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризики тривалого безробіття. Після первинного профілювання кар’єрний радник і людина, яка шукає роботу, повинні скласти індивідуальний план надання послуг. Облік осіб, які шукають роботу, може проводитись незалежно від їх місця реєстрації.