30 січня, в Україні було офіційно зареєстровано Православну церкву України, – повідомляє Today.ua.

Так, посилаючись на дані реєстру міністерства, він зазначив, що Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України) була зареєстрована 30.01.2019 р.

Розташування зареєстрованої ПЦУ: м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 6.

31 січня, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи», що передбачає механізми, які встановлюватимуть, в який саме спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним центрам.

Законом встановлено, що рішення про зміну підпорядкованості та внесення змін або доповнень до статуту приймається загальними зборами релігійної громади і не менше, ніж двома третинами від її складу.

Рішення про зміну підпорядкованості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту завіряється підписами членів релігійної громади.

Згідно із законом рішення про зміну підпорядкованості та внесення відповідних змін до статуту підлягає реєстрації в порядку, встановленому статтею 14 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”.

У документі також визначено перелік документів, який необхідно подати для реєстрації статуту (положення) релігійної громади.

Також визначено, що частина громади, яка не згодна з рішенням про зміну підпорядкованості, має право створити нову громаду та укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їх власником (користувачем).

За словами експерта, найбільшою проблемою стане відсутність реєстру прихожан у церквах України.

«Справа в тому, що лише на пострадянському просторі у православних церков є проблема з фіксацією своїх членів. Тобто у багатьох парафіях просто немає повноцінного списку осіб, які належать до громади», – сказав Горшков.

За його словами, для інших релігійних громад задокументована приналежність є нормою, так як і для православних закордоном. На його думку, саме новий закон вкаже на те, хто визначився із приналежністю до громади, а хто ні.

«Я гадаю, що згодом більшість православних християн України перейдуть до новоствореної церкви, але цей процес може бути розтягнутий навіть не на місяці, а на роки. Ба більше, закон не встановлює терміни, за які громади мають визначитися. Адже це вони вирішують самі», – сказав Горшков.