Таке ідея була озвучена на засіданні 63 сесії Переяслав-Хмельницької міської ради, де розглядалося виконання програми поліпшення стану безпеки, виробничого середовища у місті, – повідомляє Вісник Переяславщини.

Депутат міськради Василь Мусієнко звернув увагу на існуючі недоліки у сфері пасажирських перевезень. По-перше, у зимовий період, коли світає пізно, а вечоріє рано, людям, які чекають на зупинках, дуже погано видно, який автобус до них під’їжджає. Перевізники не дбають, щоб вивіски на автобусах підсвічувалися. По-друге, хоч проблема вже давня, у місті так і не з’явилося жодного автобуса для інвалідів.

“Здоровій людині не завжди легко зайти до наших автобусів”, – зазначив він, – “а інвалідові на візку чи мамі з дитячим візочком неможливо навіть теоретично”.

“Зараз і на всіх міських, і міжміських маршрутах працюють лише приватні перевізники”, – відповів на запитання міський голова. – “Ми їх не можемо змусити. Проте, якщо нам вдасться взяти участь у державній програмі на закупівлю автобусів, то можемо отримати для міста два на електродвигунах. В них передбачено зручності і для інвалідів. Умови цієї програми такі, що громада повинна оплатити лише 10 % вартості автобусів, решта – за рахунок міжнародного гранту. Ми вже подали заявку на участь”.

Нагадаємо, раніше у місті проводилася презентація великого сучасного електроавтобуса. Багато хто мав змогу проїхатися в ньому. Та його вартість була понад 7 млн. грн. Самостійно його придбати, було неможливо, додав Тарас Костін.

Поки що в місті є  один спеціалізований автобус, у центру соціального захисту пенсіонерів та інвалідів. Люди з особливими фізичними потребами в порядку черги замовляють цей автобус. Використовується він практично щодня.