Сьогодні, 5 лютого, в Україні розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), що триватиме до 25 березня. Про це повідомили у прес-службі Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), – повідомляє Today.ua.

Для того, щоб зареєструватися і взяти участь у ЗНО, необхідно:

  1. Створити і заповнити реєстраційну картку за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися» на сайті УЦОЯО;
  2. Підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які в цьому році завершують отримання повної загальної середньої освіти), або відправити його у відповідний регіональний центр оцінювання якості освіти (для випускників минулих років);
  3. Після того, як ви надіслали пакет документів для реєстрації до регіонального центру, ви маєте можливість за допомогою сервісу «Стан опрацювання документів» перевірити на якому етапі опрацювання ваші документи. Для цього необхідно увести номер реєстраційної картки;
  4. Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, який вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2019 рік».

Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти мають надіслати до 18 березня 2019 року.

Нагадаємо, з 2021 року усі випускники шкіл складатимуть ЗНО з математики.

Раніше в Україні затвердили нові правила вступу до вузів. Нововведення стосуються насамперед прохідних балів, творчих конкурсів і пільг під час вступу на ряд спеціальностей.