Показовим прикладом, як діє в країні реформа децентралізації, є місто Обухів, яке останнім часом робить упевнені кроки в напрямку покращення інфраструктури міста.

Пише сайт Столичний регіон.

Нещодавно тут відбулося відкриття центру для інклюзивної освіти. І вже за досить короткий, час на спортивній мапі Обухова з’явився новенький плавальний басейн, збудований за всіма європейськими стандартами.

Обухівська дитяча юнацько-спортивна школа лідирує на Київщині – юні спортсмени щоразу привозять до шкільної скарбнички досягнень нагороди та медалі зі змагань різних рівнів, прославляють своїми перемогами місто на всю країну. Саме тому основним завданням і для місцевої влади, і для обласної стало забезпечення всіх необхідних умов для комфортних занять спортом.

«Насправді, реконструкцію цього приміщення розпочали ще в 2016 році, але роботи то зупинялися, то відновлювалися через фінансові труднощі, – розповідає тренер Елла Іванова. – Взагалі, до ремонту тут справа не доходила ще з 90-х років, тому можна уявити, яким було це приміщення».

Дійсно, шкільний басейн виглядав до цього часу дуже непривабливо: ні санвузли, ні роздягальні, ні сам басейн не відповідав санітарно-технічним вимогам, а після перевірки експерти зробили висновок, що приміщення взагалі аварійне.

Активний капремонт басейну Дитячої юнацько-спортивної школи №3 розпочали у травні 2018 року за рахунок коштів місцевого бюджету. Понад 11 млн гривень знадобилося, аби для учнів школи та всіх бажаючих дітей і дорослих обухівчан були створені сучасні умови для тренувань та оздоровлення. Басейн, збудований за радянських часів, оновили фактично «з нуля». Крім основних будівельних робіт, тут провели повну ревізію техніки.

Відкриття реконструйованого басейну відбулось 1 лютого. В урочистостях взяли участь голова Київської облдержадміністрації Олександр Терещук, народний депутат Ігор Кононенко, міський голова міста Обухів Олександр Левченко, тренерський склад, юні спортсмени та батьки, які, як ніхто інший, з нетерпінням чекали цієї події.

Ключовими питаннями реконструкції басейну стали не лише створення сучасних, зручних умов для занять спортом, а й скорочення витрат енергії, адже завдяки вдалому плануванню та спеціальному обладнанню будівля споживає значно менше енергії. До того ж басейн успішно трансформувався з радянських часів у сучасність – хімічна очистка води, мінімум хлору, сучасна система вентиляції та підігріву води – все за останнім словом техніки.

Величезна і кропітка робота була проведена працівниками будівельної бригади, саме тому поважні гості заходу подякували їм за якісно зроблену роботу. З огляду на динаміку розвитку за останні роки очільник області Олександр Терещук назвав Обухів одним з найпрогресивніших міст країни.

«Сьогодні ніхто не скаже, що Україна чи Київщина не змінюється. Цей басейн побудовано за гроші місцевого бюджету – це дуже важливо! Декілька років тому швидко побудувати такий сучасний, якісний басейн для молоді та дорослих було неможливо. Але нині йде реформа децентралізації, яку впроваджує наш Президент, фінансова децентралізація набирає обертів. Внаслідок цих процесів гроші почали залишатися на місцях і податки, нарешті, почали надходити до місцевих бюджетів. Саме завдяки цьому стало можливим ось таке маленьке диво. Впевнений, що за децентралізацією – майбутнє», – зазначив Олександр Терещук.

У ході урочистостей гості спортивного свята мали можливість подивитися показові виступи юних плавців. Першими до старту запросили випускників дитячо-юнацької спортивної школи, які прославляли свою школу на змаганнях різного рангу. Випускники продемонстрували спортивні способи плавання, долаючи відстань 50 метрів. На блакитні доріжки вийшли й вихованці спортивної школи. Вони продемонстрували присутнім частину основних елементів тренування та естафети з різним інвентарем.

Завершенням свята стало нагородження юних спортсменів пам’ятними медалями з нагоди відкриття басейну спортивної