На Переяславщині найбільше із сусідніх районів Київської області загинуло воїнів, тому було вирішено увіковічнити їхню пам’ять.

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на “ТРК “Альта“.

Була створена робоча група основними учасниками, якої стали АТОшники, місцева влада, волонтери та бізнесмени.

Віталій Ярема зустрівся із членами асоціації бійців АТО, представниками міської ради та головним архітектором міста Анною Степаненко. Зауважимо, що ініціаторами встановлення пам’ятника, стали переяславські захисники. Аби втілити задумане, вони звернулися до Віталія Яреми і він не відмовив. Як зазначив сам Ярема, пам’ятник буде символом незламності духу українського народу і водночас буде виконувати виховну місію для нових поколінь. Тому долучитися до такої акції, для нього велика честь.

“Я сподіваюся, що цей пам’ятник буде красивим, виховним символом для майбутніх поколінь і згадкою про тих людей, які віддали своє життя заради свободи та незалежності нашої країни. Для мене – це велика честь. Увесь проект не дешевий, тому вдячний всім, хто допомагає в його реалізації. Перш за все, керівникові «Ниви Переяславщини» Олександрові Мостіпану”. – сказав Віталій Ярема.

Під час зустрічі з Яремою її учасники детально обговорили концептуальну ідею пам’ятника.

“Один із відомих митців погодився на розробку цього пам’ятника, ми довго сперечалися, але основне слово було за учасниками АТО. Ми взяли за прообраз пам’ятника військового, який загинув на сході України. Я не хочу розкривати суть пам’ятника. Сьогодні він є уже в глиняному вигляді і уже йде відливання у бронзі”, – додав Ярема.

Анна Степаненко показала місце встановлення пам’ятника, а саме у парковій зоні навпроти музею “Кобзарства” і продемонструвала ескізи. Встановлення пам’ятника планується на кінець березня.

Відео:

На пошанування українських героїв-сучасників!

У Переяславі-Хмельницькому планують установити пам’ятник на пошану героїв України ХХІ століття.#ТРК_Альта_Огляд_новин_Переяслав_памятник_захисники_бійці_АТО

Опубліковано ТРК "Альта" Четвер, 7 лютого 2019 р.