В Україні введуть індикативну собівартість навчання (мінімальну вартість) на деяких спеціальностях, – повідомляє Погляд.

Це нововведення передбачається Законом про держбюджет на 2019 рік (у обсягах мінімального розміру вартості навчання по кожній спеціальності (спеціалізації) згідно з ліцензійними умовами).

У зв’язку з цим Міністерство освіти і науки України розробило проект урядової постанови “Про деякі питання застосування індикативної собівартості”, який пропонується для громадського обговорення.

Індикативна собівартість – це мінімальна вартість навчання, яка встановлюється для певних спеціальностей.

У проекті урядової постанови зазначено, що до переліку таких спеціальностей увійдуть “Право”, “Культура і мистецтво”, “Гуманітарні науки”, “Соціальні та поведінкові науки”, “Журналістика”, “Управління та адміністрування”, “Архітектура і будівництво”, “Ветеринарна медицина”,”Охорона здоров’я”, “Сфера обслуговування”, “Публічне управління і адміністрування”, “Міжнародні відносини”.

Індикативну собівартість запропоновано визначати як 60% – в 2020 році, 70% – у 2021 році, 80% – з 2022 року середнього розміру витрат на оплату послуг з підготовки одного фахівця на умовах державного (регіонального) замовлення в закладі вищої освіти(без урахування витрат на стипендіальне забезпечення, виплат відповідно до законодавства дітям-сиротам та особам з їх числа, видатків розвитку) в попередньому календарному році.