Держгеокадастр уклав меморандуми із 141 об’єднаною територіальною громадою щодо передачі їх до комунальної власності сільськогосподарських земель, – йдеться на сайті агенціїї Погляд.

Землі сільськогосподарського призначення передадуть до ОТГ, які були зареєстровані у 2018 році. У Київській області за даними урядового ресурсу “Децентралізація” таких ОТГ сім: Баришівська, Бородянська, Миронівська, Березанська, Бучанська, Ковалівська і Ржищівська об’єднані територіальні громади.

ОТГ отримають землю у комунальну власність після здійснення інвентаризації та внесення оновлених даних до Державного земельного кадастру. Підготовчі процеси здійснюватимуть за державний кошт.

Передачу територій планують завершити впродовж 2019 року.

Нагадаємо, що на виконання рішення Уряду в рамках децентралізації у сфері земельних відносин Держгеокадастр з 1 лютого минулого року здійснює передачу державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Загалом у 2018 році 647 ОТГ, які були утворені до 2018 року, отримали у комунальну власність 1,45 млн га державних земель сільськогосподарського призначення.