За даними Державної служби статистики України, заборгованість громадян України за житлово-комунальні послуги продовжує зростати. Так, за 2018 рік загальний борг населення за комунальні послуги зріс на 70 відсотків і зараз становить уже 55,6 млрд гривень. Причому накопичення заборгованості триває. І, схоже, Кабмін готується вирішити проблему найбільш неефективним способом – списати українцям багатомільярдні борги за комунальні послуги, – повідомляє Today.ua.

Зростання заборгованості в енергетиці офіційно підтвердила керівник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Оксана Кривенко: “Сумарна вартість спожитої електричної енергії споживачами в 2018 році склала 195,081 млрд грн, заборгованість споживачів на початок 2018 року – 28,942 млрд грн, на кінець року – 33,611 млрд грн, приріст заборгованості за рік склав 16%, або 4,67 млрд грн”.

І електроенергетика – це тільки один із секторів економіки країни, за яким накопичується борг.

“Борги населення в загальному обсязі заборгованості за електроенергію складають лише близько 5 млрд грн, а решта 28 млрд грн – це борги підприємств, бюджетних установ,” – прокоментував заяву глави НКРЕКУ голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

За його словами, оплата державного підприємства “Енергоринок” за грудень станом на початок січня склала 89 відсотків.

“Це безпрецедентно низький рівень, такого не було з кінця 90-х років, – сказав Герус. – За моїми оцінками, сумарно всі борги населення і підприємств по газу, електроенергії, опаленню, воді, досягають вже 100 млрд грн. Це катастрофа, і масштаб катастрофи тільки зростає. Швидше за все, ми вже пройшли точку неповернення, коли ці борги не погашаються, і єдиний спосіб вирішити проблему – це їх списати і закрити бюджетом. Слід нагадати, що Кабінет міністрів ще навесні 2017 року схвалив проект закону про погашення 30 млрд гривень боргів за електроенергію. Частково за рахунок державного бюджету, а частково – спеціальної надбавки всім споживачам до тарифу на електроенергію. Тобто, за версією уряду, той, хто сам справно платить, буде змушений заплатити ще і за тих, хто не платить”.