За п’ять днів зафіксовано 48 правопорушень та вилучено 245 кг риби, – повідомляє на сторінці Фейсбук Київський рибоохоронний патруль.

У період з 11 по 16 лютого 2019 року рибоохоронний патруль Київщини задокументував 48 правопорушень природоохоронного законодавства. Так, було складено 22 протоколи за грубі порушення правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП), 18 – за порушення правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП) та п’ять – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (продаж риби без відповідних документів). Також оформлено три акти виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Протягом п’яти днів рибоохоронні патрульні вилучили 40 од. заборонених знарядь лову, а саме: 26 од. «косинок», 6 од. «павука», 4 од. сіток, 2 од. «вертоліт», а також «драч» та «дзвоник». Загальна вага вилучених водних біоресурсів склала 245 кг.
Сума збитків, завданих рибному господарству, становить 21 063 грн.

Найбільшу кількість порушень зафіксовано на річках Тетерів (де протягом року заборонена будь-яка рибогосподарська діяльність) та Трубіж. Було складено по дев’ять протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП та за ч. 4 ст. 85 КУпАП відповідно.

Крім того, порушників затримано на водосховищах Київське та Канівське, річках Десна, Трубіж, Ірпінь, Узинка Сквирка, столичному оз. Вербне, водоймах загального користування в с. Конопельки і с. Бишів Макарівського району та ставу в с. Жуківка Згурівського району.

Для прикладу, 16 лютого на р. Сквирка затримано двох громадян, які з криги проводили незаконний вилов риби. За допомогою двох сіток та «дзвоників» чоловіки виловили 74 кг риби, а саме: 275 шт. карася та одного коропа. Нанесені збитки склали 4 981 грн.

“Порушники застосували, так звані, «дзвоники», які були зроблені власноруч. Завдяки створеному шуму налякана риба починала активно рухатися та потрапляла в сітки порушників”, – прокоментував начальник рибоохоронного патруля Київщини Володимир Мухін.
Подія сталася в с. Мала Сквирка Білоцерківського району. Рибу вилучено та залишено на відповідальне зберігання до рішення суду. Заборонені знаряддя лову вилучені. На обох осіб складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Під час проведення рибоохоронних рейдів на ринках та у місцях стихійної торгівлі рибоохоронний патруль Київщини зафіксував п’ять порушень незаконного збуту риби. Загалом, було вилучено 160 кг водних біоресурсів, які порушники реалізовували без відповідних документів.

Так, 14 лютого поблизу столичного метро «Харківська» задокументовано громадянку, яка реалізовувала 57 кг риби. А саме: карась – 20 кг, піленгас – 19 кг, короп – 11 кг та товстолоб – 7 кг.

16 лютого на вул. Йорданська у Оболонському районі м. Київ затримано порушника, який здійснював продаж 40 кг риби (піленгас та карась).

Також порушення виявлені на ринках «Центральний», що у містах Бориспіль та Кагарлик, а також у с. Щасливе Бориспільського району.

На громадян оформлено протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП. Рибу залишено порушникам на відповідальне зберігання до рішення суду.

Рибоохоронний патруль Київщини звертається до громадян з наступним: “Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» відомства:  (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18”.