22 лютого 1918 року у містечку Васильків на Київщині була заснована добровольча українська військова формація – Васильківський Кіш Вільного козацтва. Очолив його старшина Армії УНР Іван Горемика-Крупчинський. Про це повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Андрій Ковальов, дослідник цієї теми та автор книги «З Архистратигом на щитах», опублікованій у минулому році.

Автор пише, що одразу після створення цього добровольчого українського підрозділу, козаки розпочали збройну боротьбу з російсько-більшовицькими окупантами. Саме цей підрозділ звільнив всі населені пункти по залізниці від Білої Церкви до Києва.

Васильківський Кіш Вільного козацтва – це перша українська військова формація, яка звільняла Київ від більшовиків 1 березня 1918 року. Бійці підрозділу брали участь у кровопролитних боях за станцію Устинівка і біля села Синявка на Київщині. Завершив свій бойовий шлях Васильківський Кіш Вільного козацтва у Таращі, де 25 березня 1918 року за наказом Костянтина Прісовського був перетворений на повітову охоронну сотню Армії УНР, а згодом Армії Української Держави.

Андрій Ковальов у своїй книзі зауважує, що як сто років тому, так і у 2014 році Україну спочатку рятували українські добровольці.

Фото – Андрій Ковальов