26 лютого 2014 року кримські татари, українці та представники різних національностей вийшли під будівлю Верховної Ради АР Крим аби зупинити російське вторгнення. Мирну акцію організував Меджліс Кримськотатарського народу, всього зібралося 15 тис. людей. Про пише gazeta.ua

Мітингарі мали на меті не допустити прийняття сепаратистського рішення щодо приєднання Криму до Росії. Голова Меджлісу Рефат Чубаров вимагав від спікера кримського парламенту Володимира Константинова перенести або скасувати позачергову сесію, щоб уникнути протистояння і подальшого загострення ситуації в Криму

Проросійський натовп зібрався під будівлею Верховної Ради АРК. Сепаратисти прагнули приєднання до составу Росії півострову Крим

Проукраїнські активісти різних національностей зібралися, щоб завадити російській окупації Криму. Цілісність України підтримували люди різного віку. Їм протистояв проросійський натовп, який складався з загонів так званої самооборони Криму (молодиків, яких профінансував російський уряд, загонів так званих казаків та прихильників Путіна.

Як розповідають свідки ситуація була відносно мирною, поки до будівлі не під’їхала “підмога” опонентів — тітушки організації “Русское единство”. Після цього проросійський натовп почав бійку: виникли сутички між мітингарями та проросійським натовпом, ці сутички переросли у заворушення.

Мітингарям вдалося відтіснити проросійський натовп і не дати прийняти сепаратистське рішення. Після цього на стороні, де стояли прихильники Путіна, виявили ломи, сльозогінний газ та іншу зброю.

«26 лютого я пішов з площі перед Верховною Радою Криму лише тоді, коли вона практично обезлюдніла. Сесія Верховної Ради Криму, на якій могли бути прийняті звернення на адресу Росії, не відбулася. Ми були впевнені в тому, що громадянське суспільство виконало свою місію. Я пам’ятаю, що відбувалося в соціальних мережах. Разом з нами раділа вся Україна», – пригадує події голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

27 лютого будівлю Верховної Ради АРК захопили озброєні російські військові без знаків розрізнення. Після захоплення будівлі окупанти почали переслідувати та викрадати проукраїнськи налаштованих кримчан та судити їх.

За період з 3 березня 2014 року окупанти викрали близько 42 громадян України з них 12 пропали без вісті та 8 були жорстоко вбиті.

Переслідування кримських татар назвали “Справою 26 лютого”. Суд вела прокурорка-зрадниця Наталія Поклонська, яка на той час проголосила себе генеральним прокурором АРК Крим. З початку анексії Криму і до сьогодні  кримських татар та українців затримують за звинуваченнями в тероризмі.

Найвідомішими жертвами окупаційного російського режиму є кримський татарин Решат Аметов, тіло якого знайшли зі слідами тортур, Володимир Балух, якого окупанти засудили за зберігання зброї, режисер Олег Сенцов та Олександр Кольченко, яких звинуватили в тероризмі та вивезли на материкову Россію, Єдем Бекіров, інвалід 1-ї групи, якого наразі утримують в російській тюрмі без медичної допомоги та Вєджиє Кашка, яку окупанти вбили 23-го листопада 2017 року.

20 лютого 2014 року на півострові Крим з’явилися військові вантажівки без номерів та невідомі люди у військовій формі без знаків розрізнення. Разом з цим в Криму почали активно фінансувати незаконні збройні формування які називають себе самообороною Криму.