Столичному регіону – Київщині, яка налічує майже 1200 населених пунктів, сьогодні виповнилося 87 років! Саме у цей день, 27 лютого 1932 року, згідно з адміністративно-територіальнии поділом України було утворено Київську область.

Київська область святкує День народження. А чи знали ви, що на Київщині збирають найбільше в Україні меду? А ще у регіоні не лише вирощують високі врожаї зернових, овочів, фруктів, розвивають тваринницьку галузь та переробляють молокосировину, а й свято бережуть і примножують культурну спадщину.

Так, в області функціонує 1826 закладів та установ культури: 839 клубних закладів, 875 бібліотек, 61 школа естетичного виховання, 41 державний музей, 2 парки культури та відпочинку, 2 центри культури і дозвілля, Академія мистецтв, курси пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв культури, обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, центр охорони і наукових досліджень пам’яток культурної спадщини.

Професiйне мистецтво представлене Київським академічним обласним музично-драматичним театром iм. П. К. Саксаганського, Будинком органної та камерної музики, симфонічним оркестром «Академія».

Мережа музейних закладів складається з 41 музею, з яких 2 заповідника і 6 музеїв обласного підпорядкування.

Вражає на Київщині й кількість пам’яток культурної спадщини: їх в області аж 3 961 об’єкт, з яких 2 060 – археологічні пам’ятки, 1 175 – історичні, 7 – монументального мистецтва, 316 – архітектури та містобудування, 18 – садово-паркового мистецтва, 20 – науки і техніки.

До того ж у Київській області 38 об’єктів культурної спадщини національного значення і 197 об’єктів культурної спадщини місцевого значення, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

В області зареєстровано 57 національно-культурних товариств.

З Днем народження, Київщина!