Під головуванням очільника Київської ОДА Олександра Терещука відбулося розширенне засідання робочої групи з вивчення проблемних питань видобутку піску на території Київщини. Участь у заході взяли представники правоохоронних органів, територіальних підрозділів органів виконавчої влади та керівництво структурних підрозділів КОДА.

Під час засідання обговорювались проблеми законності видобутку піску на території області, а також впливу цієї діяльності на екологію та соціально-економічну ситуацію в регіоні.

«Президент України надав доручення навести лад щодо питань законності видобутку піску. Тому мені незрозуміло, чому Державна служба геології та надр України, Держгеокадастр та Державна комісія по запасах корисних копалин ігнорують запит Київської облдержадміністрації щодо підприємств, які видобувають пісок на території області. Так само цими структурами ігноруються наші запити щодо правомірності користування земельними ділянками водного фонду. Знову ж таки, незрозуміло, чому Державна екоінспекція не підготувала відповіді на питання щодо перевірок надрокористувачів за 2018-2019 роки. Моє завдання – розібратися в цій ситуації. Видобування піску на території Київщини повинно здійснюватись у відповідності до чинного законодавства України!» – наголосив Олександр Терещук.

Підсумовуючи, очільник Київської ОДА надав доручення терміново розробити алгоритм дій для приведення діяльності щодо видобутку піску в правове поле.