В Україні стартувала монетизація субсидій. З березня починають виплату субсидій готівкою тим громадянам, яким субсидія була призначена в 2018 році, – йдеться на Today.ua.

Першими гроші для оплати комунальних рахунків за лютий отримають пенсіонери, які отримують пенсію 4 березня. Тим, у кого є пенсійна картка, субсидія буде зарахована туди. Тим, у кого немає, додому принесе листоноша. Всі інші зможуть отримати свою монетизовану субсидію з 12 березня в будь-якому відділенні “Ощадбанку”.

У Кабміні наголошують, що в платіжках за лютий субсидія відображена не буде – її видадуть на руки.

Рахунки за комунальні послуги за лютий 2019 року субсидіантам надійдуть без відображення субсидії. Її в березні видадуть готівкою тим, кому допомога призначена з 2018 року. Нею субсидіант повинен самостійно розрахуватися за лютневі комунальні платежі. Гроші, які залишаться після оплати комуналки, домогосподарство може використовувати на власні потреби.

Також з березня таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. Субсидіанти тепер будуть отримувати всю суму допомоги на руки і повинні самостійно розрахуватися за спожитий в лютому газ, електроенергію, воду і тепло.

Є громадяни, яким субсидія надійде разом з пенсією в 20 числах березня – в їх пенсійний день. У переважній більшості це працюючі пенсіонери. Виникає питання – як встигнути сплатити комунальні платежі за лютий, щоб не скасували субсидію, якщо оплата відбудеться після 25-го числа? Кабмін інформує, що субсидію не скасують. Допомога готівкою в наступному місяці так само прийде в день виплати пенсії. Головне, щоб заборгованості не було станом на травень 2019 року – тоді, коли відбувається перепризначення субсидій на новий рік.

Всі одержувачі житлових субсидій, які не є пенсіонерами і користуються допомогою з 2018 року, з 12 березня зможуть забрати свою монетизувати субсидію в будь-якому відділенні “Ощадбанку”. Потрібен тільки паспорт і ідентіфікаціній код.

А з 12 березня монетизована субсидія буде чекати в “Ощадбанку” всіх тих, хто не є пенсіонером.