Міністерство інфраструктури України планує передати в концесію міжнародні аеропорти “Бориспіль” і “Львів”.

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на “ЦТС”. Аеропорти будуть віддаватися в концесію за принципом “один державний аеропорт плюс кілька комунальних”.

Про перспективи державно-приватного партнерства в аеропортовій сфері розповів міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

“Ми серйозно підходимо до питання аеропортів і готуємо концесію аеропортів “Бориспіль” і “Львів” з залученням регіональних аеропортів. Це буде пакет – один державний аеропорт і кілька комунальних. Я переконаний, що це саме той інструмент, який дозволить прозоро залучати інвестиції, і дуже радий, що завдяки підтримці президента України ми ці проекти реалізуємо вже сьогодні”, сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Він також зазначив, що в роботі у міністерства ще близько 10 проектів концесії, що стосуються як морської галузі, так і залізниці.

Раніше глава Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України Юлія Ковалів розповіла, що передача аеропорту “Бориспіль” в концесію може потенційно дати державі приблизно 2,5 млрд євро у вигляді інвестицій і платежів.