Під Києвом в селі Димер подружжя Мостепанюків заснували еко-ферму «О-Lawander». Про це повідомляє ресурс superagronom.com.

На 80 сотках землі Олександр та Мирослава вирощують лаванду, органічну полуницю та ожину. Щоб започаткувати власний бізнес подружжя витратило близько 8 тис. доларів. Найдорожче обійшлася посадка рослин.

 «Минулого сезону нам вдалось зібрати близько тонни органічної полуниці. Лаванду ще не стригли. Посадили її минулого року. Вона тільки наростає в кущі», — розповідає Олександр Мостепанюк.

На своїх плантаціях власники еко-ферми не застосовують жодних хімікатів. Для полуниці використовують крапельний полив та органічні добрива. Найбільше ризиків виникає через екологічні стандарти. З точки зору рослинництва, полуниця не дуже стійка до хвороб, шкідників і подразників. Доводиться ці всі неприємності попереджувати органічними добривами.

У майбутньому ферму планують переобладнати в еко-парк. На лавандових полях подружжя збирається організовувати платні фотосесії. Здаватимуть плантації погодинно. Площу лавандових полів планують розширити в чотири рази, під посадку полуниці віддадуть ще 15-20 соток землі. Окрім цього, у планах підприємців відкриття ще одного еко-парку зі схожою концепцію.