На Київщині у військовому ліцеї «Патріот» відбулася зустріч з миколаївським «кіборгом» Олександром Терещенком, який презентував свою книгу «Життя після 16:30». Про це пише «вісник Переяславщини». Всі хто прийшов його почути два рази вставали аби подякувати Олександру і всім захисникам Донецького аеропорту.
Його розповідь про себе, про історію написання книги, про життя до і після вартує більшого ніж просто аплодисменти. Книга не про війну, не про героїзм, книга про силу волі до життя, про гідне місце у ньому.
«Чому я навмисно не писав про війну, і саме вибух цієї гранати, який, так би мовити, розколов моє життя навпіл. 16.30 – той час, який написали на мені моєю ж кров’ю, коли наклали на мене жгути. І після 16.30 пішов зовсім інший відлік, зовсім інше життя, і це я намагався показати в книзі. Це роздуми філософські, як я намагаюсь справлятися і з тою же депресією, і з іншими своїми почуттями, коли ти не можеш щось робити руками, коли ти від когось залежиш. Тому така назва – «Життя після 16:30», — розповів Олександр Терещенко.
У присутніх бракувало слів і навіть у чоловіків з’явились сльози від почутого і побаченого.
Організували зустріч з героєм громадські організації «Захист прав» і «Правозахисна група військових та учасників бойових дій». На зустріч-презентацію прийшли всі бажаючі та волонтери Переяславщини, зокрема, Марченко Інна, Романенко Людмила, Шевченко Світлана, письменниця Римма Товкайло.
Тетяна Сушко вручила подяку від Першого добровольчого мобільного шпиталь ім. М. Пирогова. Патріотизм, що виховується на реальних прикладах дієвий і реальний. Всі хто бажає придбати книгу Олександра Терещенка можуть звертатися до адміністрації ліцею-інтернату.

 

Довідка «НД»: Терещенко Олександр — солдат Збройних сил України, 79-та окрема аеромобільна бригада.

Працював відеооператором миколаївської телекомпанії «НІС-ТВ», з дружиною виховував дітей. Під час війни зголосився добровольцем. При обороні Донецького аеропорту 15 жовтня 2014-го потрапив під черговий обстріл терористів, важкопоранений, ушкоджено праве око. В споруду «Очі», де знаходився Терещенко з іншими чотирма вояками, потрапила граната, яку Олександр схопив руками та намагався викинути. Граната розірвалася в руках при викиданні, Терещенко повністю втратив праву руку та кисть лівої. Нині очолює Миколаївську обласну організацію «Асоціація учасників та інвалідів АТО», працює заступником начальника Академії патрульної поліції з соціально-гуманітарних питань в Києві.

Написав книгу «Життя після 16:30», яку презентував 26 січня 2019 року в Центральній міській бібліотеці ім. Кропивницького в місті Миколаєві. У книзі автор описує період повернення до повноцінного життя після лікування та реабілітації. Олександр Терещенко акцентує увагу не на війні, а саме на внутрішніх проблемах людини, яка повернулася з війни після поранення. Повість, написана з гумором і самоіронією, водночас є практичним посібником для усіх, хто опинився в складній життєвій ситуації. Книгу видали за підтримки Благодійного фонду «Миколаїв 2000».

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом «За мужність» III ступеня і почесним знаком «Народний Герой України».