Реформа децентралізації дала великий шанс багатьом маленьким містечкам України розвиватися набагато активніше аніж це було раніше, адже тепер гроші лишаються на місцях, а отже, бюджети сіл і селищ значно поповнюються. Яскравим прикладом ефективного самостійного господарництва, наприклад, є Бориспіль. Для більшості українців це місто асоціюється із міжнародним аеропортом, котрий має однойменну назву, але насправді, Бориспіль сьогодні живе своїм власним економічним життям, а завдяки впровадженню реформи децентралізації тут відкриваються нові школи та садочки, розбудовуються амбулаторії первинної медичної допомоги, ремонтуються дороги.

Окрім того такі середні у масштабах  Київщини міста як Бориспіль, в усьому світі є справжніми оберегами культурної спадщини та національної ідентичності. Бориспільці справедливо пишаються спадщиною власного міста – адже, наприклад, саме тут народився Павло Платонович Чубинський, автор слів Державного Гімну України, український етнограф, фольклорист, поет, історик, мовознавець і журналіст. Містяни бережуть та шанують культурну пам’ять свого міста і району, а це вже сьогодні дає місту можливість розвивати туризм і поповнюють бюджет.

Про розвиток самоуправління і реформу децентралізації, започатковану Президентом України, із громадою міста спілкувався Віталій Ярема, представник кандидата в Президенти – Петра Порошенка. Він, представляє кандидата на окрузі № 98 до меж якого входять: Переяславський, Яготинський, Згурівський та Бориспільський райони.

У великій залі приміщення міськвиконкому на зустріч із Яремою зібралося майже півтисячі містян, кожен з яких хотів почути про бачення кандидата у Президенти майбутнього як Бориспільщини, так і всієї України. При спілкуванні з людьми Віталій Григорович акцентував увагу на розвитку малих міст подібних Борисполю.

«Президент Петро Порошенко саме децентралізацію називає одним із найголовніших надбань органів місцевого самоврядування за останні роки. Реформа децентралізації є пріоритетним напрямком розвитку кожного населеного пункту і завдяки політичній волі Президента, тепер кошти спрямовуються в громади, на місця, а отже розвиваються найважливіші соціальні галузі» — зазначив Віталій Ярема, додаючи, що «децентралізація забезпечує стабільний приріст бюджетів об’єднаних територіальних громад формування яких має завершитися до кінця 2020 року.»

Бориспільська ОТГ поки що не сформована, проте перемовини у цьому напрямку вже йдуть повним ходом. Люди, у цілому підтримують реформу із розумінням ставляться до певних проблем у цьому процесі у своєму регіоні. Наприклад, у Борисполі на нестачу роботи мало хто скаржиться, адже тут функціонує кілька потужних підприємств, а от із переповненістю навчальних закладів існують певні проблеми — на одне місце у дитячому садочку претендує, подекуди, по три малечі. Подібна ситуація склалася і у закладах шкільної освіти, тому учні змушені навчатися у дві зміни. Проте дана проблема вже вирішується, і не в останню чергу завдяки реформі децентралізації. За останні два роки у Борисполі введено в експлуатацію два навчальні заклади: школа на 180 дітей та Академічний ліцей, який розраховано на навчання майже тисячі учнів. До слова, в останнє дитячий садок у Борисполі відкривали ще у далекому 1983 році, а школу аж у 1984. Наразі розпочато будівництво іншої школи. У планах місцевої влади є ще два садочки та школа. Усе будівництво проводиться виключно за кошти з місцевого бюджету.

«Завдяки волі Президента та реформі децентралізації у Борисполі вперше за всю історію міста, розчищено та приведено до ладу усі міські озера. Тепер бориспільці можуть відпочивати на їх берегах та, навіть, купатися у цих водоймах» — наголосив зі сцени місцевий підприємець, голова правління ПАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів» Ігор Шалімов.

Окрім того, завдяки поповненню бюджету від власних доходів тепер у Борисполі втілюється в життя і медична реформа. Так, в минулому році було відкрито чотири амбулаторії сімейної медицини, а щоб усім жителям міста було зручно відвідувати свого обраного лікаря, у 2019 році заплановано збудувати ще три окремі заклади «первинки» у спальних районах міста.

Хоча повноваження Президента розповсюджуються лише на формування і забезпечення армії та налагодження зовнішньої політики країни, безперечно болить йому й за внутрішній стан своєї держави. На сьогоднішній день у діючого Президента існує чітка програма подальшого внутрішнього курсу України і в наступний свій термін він зробить усе, щоб побороти бідність всередині країни.

«Я знаю Петра Порошенка особисто, тому переконаний, що він відповідає за свої слова. Як приклад можу навести наступне: на початку свого терміну Президент обіцяв налагодити безвізовий режим у країни Європейського Союзу, тоді мало хто  вірив у таку можливість, — стверджує факт безвізу Ярема. — Зараз Україна на межі бідності через розграбовану економіку та великі витрати на війну із нашим ворогом, Російською Федерацією. Тому в свій наступний термін Президент зробить усе, щоб українці зажили краще. Наразі з його боку вже робляться чіткі кроки до залучення великої кількості іноземних інвестицій в Україну, можливості розбудови нових підприємств» — зазначив Віталій Ярема.

Втілення в життя такої Президентської програми дасть можливість розвитку демократії. Це означає, що сфера економіки країни покращиться шляхом надходження нових податків, а отже з’являться нові робочі місця та збільшиться заробітна плата.