Весняний період – надзвичайно відповідальний і насичений для працівників лісового господарства. Адже серед усіх напрямків діяльності посадка нових лісових насаджень є важливою складовою. Це першочерговий обов’язок працівників лісової галузі. Про це пише «Вісник Переяславщини»

Переяслав-Хмельницький лісгосп активно включився у весняну посадку, тому що проводити лісокультурну кампанію потрібно в стислі терміни, поки в ґрунті достатньо вологи. Підвищення температури повітря в той же час сприяє розвитку рослин і пришвидшенню активних фаз їх життєдіяльності. Тому посадити молоді деревця потрібно якісно й вчасно.

Для весняного лісовідновлення у 2018-му році на кожен суцільний зруб складаються: детальний проект лісових культур, де вказано лісництво, квартал, виділ, площу, головну породу, тип лісорослинних умов, спосіб посадки, кількість запланованого садивного матеріалу, а також схема змішування культур задля підвищення стійкості насаджень до несприятливих умов, шкідників та катаклізмів. Головною метою лісовідновлення є збереження і відновлення корінних деревостанів регіону.

Лісовідновлення – це тривалий і клопіткий процес, який включає збір лісового насіння, часто у важкодоступних місцях, висушування у спеціально підготовлених приміщеннях (сушилках), з дотриманням температурного та світлового режиму. Щодо хвойних порід, то переробка шишок відбувається у спеціальних барабанах, де проходить процес вивільнення насінин шляхом рівномірного перемішування при певній температурі. Кінцевий етап обробки насіння – очищення насіння від смоли, лусочок, хвої та часткове обезкрилення шляхом просівання через сита різного діаметру.

З добутого насіння формується партія, з якої відбирається середній зразок, який відправляють на дослідження до лісонасіннєвої лабораторії, для визначення посівних властивостей. На кожну партію видається посвідчення про кондиційність насіння, після чого його висівають у розсадниках.

Після сходження за сіянцями ведуть догляди шляхом прополювання, розпушування та зрошування ґрунту. Через рік посадковий матеріал готовий для висадки у природні умови на лісовідновлювальній площі. Після такого тривалого підготовчого процесу організовується весняна та осіння посадки майбутнього лісу.

У Переяслав-Хмельницькому лісовому господарстві цьогоріч проведуть лісовідновлення на площі 58 га, висадять майже 700 тисяч сіянців дерев основних лісоутворюючих порід.

Більшість стандартного посадкового матеріалу для створення високопродуктивного насадження лісівники вирощують у базовому лісовому розсаднику Березанського лісництва. Щорічно вирощуємо більше півмільйона сіянців. Асортимент садивного матеріалу різний: ялина європейська, сосна, дуб, ясен, горіх чорний та інші породи.